Szklanki z Aldi pękają podczas picia. Sklepy wycofują je ze sprzedaży

Spółka Aldi przekazała Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, że szklanki marki HOME CREATION pękają w kontakcie z ciepłymi płynami, np. podczas mycia, a nawet picia gorących napojów!

Szklanki z Aldi pękają podczas picia. Sklepy wycofują je ze sprzedaży
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 13 marca 2022

Używanie tych szklanek jest ryzykowne

Szklanki, o których mowa, są w sprzedaży od 15 grudnia 2021 roku. 

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Aldi Sp. z o.o. wycofuje szklanki utrzymujące temperaturę marki HOME CREATION, ze względu na możliwość pęknięcia szkła podczas mycia lub użytkowania w kontakcie z gorącym płynem - przekazuje urząd.

Dane na temat szklanek:

Kod kreskowy: 28002253

Dystrybutor: CD Creatives Design GmbH

Żadna firma w Polsce nie dostała jeszcze tak gigantycznej kary od UODOŻadna firma w Polsce nie dostała jeszcze tak gigantycznej kary od UODOMonika Świetlińska

Dystrybutor w Polsce: ALDI Sp. z o.o., ul. Niedźwiedziniec 10, 41-506 Chorzów

Produkty wycofane ze sprzedaży

- Sieć sklepów Aldi wycofała produkt wskazany w komunikacie ze sprzedaży. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu. GIS zaleca, by nie używać produktu — informuje urząd. 

Co na to sama sieć sklepów?

- Prosimy o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu HOME CREATION ® Szklanki utrzymujące temperaturę. Należność za zakupiony towar zostanie Państwu zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu. W produkcie tym stwierdzono możliwość pęknięcia szkła podczas mycia lub użytkowania w kontakcie z gorącym płynem — zaznacza spółka Aldi, jednocześnie zapewniając, że zaistniała sytuacja nie dotyczy innych artykułów marki HOME CREATION oraz pozostałych produktów dystrybutora CD Creatives Design GmbH.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!