Szkoły niesamorządowe mogą sięgać po pieniądze na inwestycje. Do wydania 100 mln zł

100 mln złotych na inwestycje w szkołach oraz placówkach niesamorządowych. Tego typu placówki już mogą wnioskować o dotację celową. Mają na to czas do końca października. 

Szkoły niesamorządowe mogą sięgać po pieniądze na inwestycje. Do wydania 100 mln zł
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 28 lipca 2022

Inwestycje w szkołach niesamorządowych

Minister Edukacji i Nauki tłumaczy, że wsparcie dla szkół niesamorządowych, trafi do tych wszystkich placówek, które nie mogły liczyć na zastrzyk gotówki z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. 

Resort znalazł sposób na wypełnienie tej luki, przez którą niektóre placówki oświatowe mogłyby poczuć się niesprawiedliwie potraktowane. Właśnie dlatego powstał program „Inwestycje w oświacie”. Wnioski przyjmowane są od poniedziałku 25 lipca. Ostatecznym terminem jest 31 października.

Świadczenie 300 plus przyznane już połowie uprawnionychŚwiadczenie 300 plus przyznane już połowie uprawnionychMichał Górecki

Program „Inwestycje w oświacie”

Program „Inwestycje w Oświacie” umożliwia różnego rodzaju organizacjom pozarządowym, stowarzyszeniom oraz innym podmiotom zajmującym się prowadzeniem szkół na pozyskanie środków potrzebnych na remonty i inne inwestycje np. w infrastrukturę edukacyjną. 

O wsparcie w formie dotacji celowej mogą ubiegać się podmioty niebędące jednostkami sektora finansów publicznych. Środki z programu pomogą w dostosowaniu  infrastruktury oświatowej do potrzeb procesu kształcenia” – tłumaczy w komunikacie MEiN.

Trzeba pamiętać, że wielu miejscach w Polsce w ostatnich latach powstało wiele takich szkół. Często przejęcie placówki przez lokalne stowarzyszenie było jedynym ratunkiem przed likwidacją np. małych wiejskich szkół.

Jak szkoły niesamorządowe mogą ubiegać się o dotacje?

Wnioskodawcy muszą wypełnić odpowiednie dokumenty dostępne na stronie resortu edukacji i przesłać go na adres skrzynki podawczej MEiN. W razie ewentualnych braków, należy je uzupełnić w ciągu siedmiu dni. Dotacje celowe są przekazywane na podstawie umowy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!