Tarcza antykryzysowa dla nielicznych – sprawdź czy dotyczy Twojej branży
Krótka jest lista branż, które w ocenie rządzących zostały pokrzywdzone przez trwającą falę pandemii koronawirusa. Przedsiębiorcy, którzy ucierpieli z powodu różnego rodzaju ograniczeń mogą już wystąpić o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Kto konkretnie?

- Anna Malinowska
- /
- 19 stycznia 2022
Jaka pomoc w ramach tarczy antykryzysowej?
Od 17 stycznia przedsiębiorcy, których biznes ucierpiał w ostatnich tygodniach z powodu pandemii mogą wnioskować o konkretną pomoc od ZUS. Pierwszym elementem jest zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 roku. Drugą możliwością jest świadczeni postojowe (maksymalnie 6 razy).
????️ #Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność pod kodami PKD➡️ 56.30.Z, 93.29.A i 93.29.Z, otrzymali prawo do zwolnienia ze #składki za grudzień 2021 r. i szóstego świadczenia postojowego.ℹ️ Od dziś mogą składać wnioski o to wsparcie w #PUE #ZUS????https://t.co/PAviUEfAxY
— ZUS (@zus_pl) January 17, 2022
Dla kogo pomoc z tarczy antykryzysowej?
Jak informuje ZUS od 17.01.2022 ro zwolnienie z obowiązku opłacania należnych składek za grudzień 2021 r. oraz o świadczenie postojowe mogą wystąpić osoby prowadzące działalność gospodarczą w ramach następujących kodów PKD: (cytujemy za komunikatem ZUS):
56.30.Z - przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje),
93.29.A - działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni,
93.29.Z - pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.
Jak ubiegać się o wsparcie z tarczy antykryzysowej?
Osoby prowadzące działalność gospodarczą w wyżej wymienionych branżach, będą potrzebowały m.in. wniosku RDZ-B7 (zwolnienie z opłacania składek) oraz wniosku RSP-DD7 (świadczenie postojowe. Trzeba to zrobić po 17.01.2022. W przypadku pierwszego z wymienionych dokumentów mają na to czas do końca lutego. Drugi zaś musi trafić w ciągu trzech miesięcy, licząc od miesiąca w którym rząd zdecyduje się znieść stan epidemii.
12 tysięcy na dziecko. Teraz nie tylko przez internet?Anna Malinowska
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.