Technologiczny gigant będzie zatrudniać w Polsce!

VISA ma uruchomić w Polsce supernowoczesny Hub Technologiczny. Ma być to piąte takie centrum VISA na świecie i pierwsze w Europie. Sprawdź, ilu specjalistów z branży IT dostanie w nim pracę!

Technologiczny gigant będzie zatrudniać w Polsce!
  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 26 maja 2023

Mateusz Morawiecki podkreśla prestiż inwestycji VISA w Polsce

To wyjątkowo dobra informacja, że Visa, wraz ze swoim unikatowym w skali świata doświadczeniem i know-how, wybiera spośród innych potencjalnych lokalizacji właśnie nasz kraj, budując tym samym pozycję Polski jako najlepszego miejsca realizacji inwestycji z branży nowych technologii – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Opłaty kartą będą jeszcze niższeOpłaty kartą będą jeszcze niższeMartyna Kowalska

Polska została wybrana na miejsce tej inwestycji między innymi ze względu wysokie kwalifikacje naszych pracowników z sektora IT, a także istotny zasób talentów na naszym rynku pracy. Mamy ogromny potencjał, by przyciągać do naszego kraju wysoce innowacyjne inwestycje – dodał premier.

Wsparcie Ministerstwa Finansów dla nowych inwestorów 

Chcemy podtrzymywać atrakcyjność Polski na mapie potencjalnych inwestorów. Zależy nam na ułatwieniu im współpracy z naszą administracją. Dlatego utworzyliśmy Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora, które obsługuje kluczowych inwestorów i udziela im wsparcia na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia – zapowiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Centrum Obsługi Podatkowej Inwestora w Ministerstwie Finansów, we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, świadczy wsparcie informacyjne dla przyszłych inwestorów, dotyczące ulg podatkowych, zachęt oraz ogólnego polskiego systemu wsparcia inwestycji.

Coraz chętniej wysyłamy pisma do urzędów przez internetCoraz chętniej wysyłamy pisma do urzędów przez internetMartyna Kowalska

Planowana inwestycja zakłada stworzenie strategicznego centrum technologicznego, znane jako TECH HUB, które będzie odpowiedzialne za tworzenie nowych produktów, projektowanie rozwiązań informatycznych w sektorze płatności cyfrowych oraz promowanie rozwoju otwartej bankowości. Centrum to będzie integralną częścią globalnego modelu rozwojowego inwestora, który opiera się na wykorzystaniu talentów z naszego regionu oraz wprowadzaniu innowacji na szeroką skalę.

Specjaliści branży IT pilnie poszukiwani 

Warto wspomnieć, że w tym nowoczesnym Hubie Technologicznym VISA pracę znajdzie ponad 1000 osób — poszukiwani są w szczególności wysokiej klasy specjaliści z dziedziny IT. Powstanie tego centrum to ogromna szansa dla Polski i naszych ekspertów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!