Terytorialsi będą szkolić... pracowników Poczty Polskiej

Poczta Polska zawarła porozumienia z Wojskami Obrony Terytorialnej. Według oficjalnego komunikatu w tej sprawie chodzi o wzmocnienie zdolności obronnych państwa. Wśród punktów porozumienia znajdujemy m.in. organizację przez WOT szkoleń dla pracowników Poczty Polskiej.

Terytorialsi będą szkolić... pracowników Poczty Polskiej
  • Anna Malinowska
  • /
  • 9 sierpnia 2022

Poczta Polska ramię w ramię z WOT

Porozumienie między Pocztą Polską a WOT zostało podpisane we wtorek, 9 sierpnia 2022 r. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez państwową spółkę „dzięki rozszerzeniu dotychczasowej współpracy możliwa stanie się m.in. organizacja szkoleń dla pracowników narodowego operatora pocztowego, realizacja wspólnych treningów z doskonalenia form współdziałania, współpraca kadry instruktorskiej i dydaktycznej obu stron”. 

Poczta przekonuje także, że jednym z celów porozumienia jest umacnianie zdolności obronnych naszego kraju poprzez przygotowanie żołnierzy i Pocztowców do współpracy w różnych stanach gotowości obronnej państwa”. 

 

Pracownicy poczty z wojskowym przeszkoleniem

Dzięki porozumieniu pracownicy Poczty Polskiej mają zyskać możliwość uczestnictwa w praktycznych szkoleniach pod okiem specjalistów z WOT. Operator chwali się, że spółka posiada już tytuł laureata konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”.

Zasadnicza dobrowolna służba wojskowa — ilu chętnych?Zasadnicza dobrowolna służba wojskowa — ilu chętnych?Michał Górecki

Współpraca Poczty Polskiej z Terytorialsami

Poczta Polska poinformowała również, że od maja 2022 roku w spółce działa specjalny program „Ramię w Ramię z WOT”, który stwarza pracownikom dogodne warunki łączenia pracy ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej. Pocztowcy, którzy są również żołnierzami WOT mogą m.in. ubezpieczyć się na życie na preferencyjnych warunkach. Również dla nich przygotowano specjalny system zniżek przy rezerwacji miejsc w ośrodkach należących do PocztyPolskiej w całym kraju.

W lipcu spółka wprowadziła również program „Powitanie z bronią”. Jest on dedykowany tym pracownikom, którzy chcieliby zdobyć wiedzę oraz umiejętności dotyczące posługiwania się bronią. Mogą w nim wziąć udział zarówno listonosze, jak i pracownicy obsługi klienta i administracji. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!