Testy na COVID-19 kupisz w… Biedronce!

Od poniedziałku, 15 marca w sklepach Biedronka będą dostępne certyfikowane testy wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2 – poinformowała firma w komunikacie. Szwajcarskie testy mają cechować się deklarowaną dokładnością na poziomie 98,3%. Testy będzie można wykonać w warunkach domowych.

Testy na COVID-19 kupisz w… Biedronce!
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 marca 2021

Ile kosztuje test COVID-19 w Biedronce?

Zgodnie z zapowiedzią sieci, jedna sztuka testu ma kosztować 49,99 złotych, czyli mniej niż wynoszą oferty laboratoryjne, zauważono w komunikacie. Mówimy oczywiście o cenie za jeden test, z którego może skorzystać jedna osoba.

Jakie testy COVID-19 w Biedronce?

Testy oferowane w popularnej sieci są wyprodukowane w Szwajcarii w laboratorium Prima Lab. Test o nazwie Primacovid zalicza się do prób serologicznych. To oznacza, że wykrywa on, czy w organizmie danej osoby znajdują się przeciwciała IgG oraz IgM wytwarzane przeciwko koronawirusowi powodującemu aktualnie najsłynniejszą chorobę świata, czyli COVID-19.

Jak użyć testu z Biedronki?

Jak zapewnia producent, to dość proste w użyciu narzędzie. Do wykonania testu potrzeba jest niewielka próbka krwi. Wynik badania powinien być znany w ciągu około 10 minut.

Według deklaracji producenta, aby sprawdzić obecność przeciwciał, wystarczy przeprowadzić test w warunkach domowych, bez konieczności udawania się do laboratoriów, przychodni czy innych punktów, w których wykonywana jest podobna diagnostyka.

Co jeśli test z Biedronki wyjdzie pozytywny?

Producent testu zaleca, by osoba, która za pomocą testu sprzedawanego w Biedronce, otrzyma wynik pozytywny na obecność wspomnianych przeciwciał, powinna jak najszybciej udać się do lekarza oraz zgłosić wynik badania.

Negatywny wynik testu, mimo objawów wskazujących na prawdopodobieństwo zachorowania na COVID-19 nie powinien uśpić naszej czujności. Również w takim wypadku należy skontaktować się ze swoim lekarzem i opisać swój stan zdrowia, oraz wszelkie niepokojące nas symptomy.

Dla kogo testy z Biedronki?

Testy z Biedronki będą dostępne dla każdego, do wyczerpania ich zapasów. Kontrolę szwajcarskim testem może wykonać każdy, kto miał lub mógł mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Test dedykowany jest także dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy mają już infekcję za sobą.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!