Ukraińskie firmy mogą liczyć na darmową przestrzeń biurową w Warszawie

Małe i średnie firmy z Ukrainy mogą liczyć na bezpłatną przestrzeń biurową w Warszawie. Lokalowego wsparcia udzieli im Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Powstaje przestrzeń biurowa „Coworking Ukraina”. 

Ukraińskie firmy mogą liczyć na darmową przestrzeń biurową w Warszawie
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 marca 2022

Bezpłatne biuro dla ukraińskich firm

Jak informuje resort rozwoju, od początku marca zarówno małe jak i średnie firmy z Ukrainy, mogą prowadzić swoją działalność z terenu Polski. Problemem wielu z nich na początku może być brak przestrzeni biurowej. Tymi trudnościami zajęła się właśnie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która oferuje za darmo przestrzeń biurową. Lokal do dyspozycji ukraińskich firm znajduje się w centrum Warszawy przy ul. Bagatela 10. 

W ocenie ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka - „To bardzo istotne, aby wesprzeć ukraińskich przedsiębiorców w podtrzymywaniu funkcjonowania ich biznesów. Wierzymy, że w ten sposób pomożemy im ograniczyć straty spowodowane rosyjską agresją na ich kraj. Silniejszy biznes ukraiński będzie jednym z fundamentów odbudowy tamtejszej gospodarki” – czytamy w komunikacie resortu. 

Ilu uchodźców z Ukrainy jest obecnie w Polsce?Ilu uchodźców z Ukrainy jest obecnie w Polsce?Anna Malinowska

Przestrzeń biurowa „Coworking Ukraina”

Wiadomo już, że pierwsze ukraińskie firmy mogą rozpocząć korzystanie z przestrzeni biurowej w poniedziałek, 7 marca. Projekt realizowany jest pod nazwą „Coworking Ukraina”. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem wnętrza i potrzebnego do pracy zaplecza. PAIH zakłada, że program będzie trwał trzy miesiące, jednak dopuszczalna jest możliwość jego przedłużenia. Wszystko zależeć będzie od dalszego rozwoju sytuacji.

Jak skorzystać z „Coworking Ukraina”

Przeznaczona dla ukraińskich przedsiębiorców kamienica przy ul. Bagatela znajduje się niedaleko Ambasady Ukrainy oraz wielu instytucji rządowych, takich jak Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Firmy, które chciałyby skorzystać z takiego wsparcia powinny wypełnić formularz znajdujący się na stronie PAIH

Głównym zadaniem „Coworking Ukraina” jest zachowanie ciągłości prowadzonej działalności gospodarczej. Oprócz bezpłatnej przestrzeni biurowej, wprowadzona zostanie stała obsługa w języku ukraińskim. Aktualizowana ma być także baza dostępnych powierzchni, które mogą zostać przeznaczone do logistyki oraz produkcji. Udzielone zostaną także wszelkie informacje, które pomogą jak najszybciej ruszyć ze wznowieniem działalności. 

Jaka pomoc w „Coworking Ukraina”

Podmioty zainteresowane współpracą mogą liczyć na darmowe wsparcie ekspertów PAIH w różnych obszarach związanych z prowadzeniem biznesu w Polsce, w tym także pomocy publicznej czy pomocy w uzyskaniu kluczowych kontaktów. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!