fb

Weekendowe utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej

W sobotę 31 października i w niedzielę 1 listopada dostęp do rachunków przez internet i telefon w dwóch bankach może być utrudniony. Które instytucje zapowiedziały przerwy techniczne na najbliższy weekend? 

Weekendowe utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej
  • Dorota Kraskowska
  • /
  • 30 października 2020

ING Bank Śląski zapowiedział w komunikacie przeprowadzenie prac technologiczno-serwisowych na sobotę 31 października w godzinach 8:00 – 19:00. W tym czasie niedostępne będą następujące usługi: moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile. Dostęp do tych funkcji będzie zablokowany zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej.

W kolejny weekend, z soboty na niedzielę 7-8 listopada, bank zapowiada utrudnienia we wpłacie gotówki w urządzeniach sieci ING i Planet Cash w godzinach od 23:00 do 6:00. Jak czytamy w komunikacie: “Transakcje we wrzutniach będą w tym czasie możliwe, jednak pieniądze będą zaksięgowane na koncie dopiero w poniedziałek 9 listopada do godziny 12:00”.

Na utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej muszą przygotować się również klienci Volkswagen Banku. 1 listopada w godzinach od 20:00 do 21:00 bank zapowiada prace modernizacyjne. W tym czasie dostęp do rachunków przez internet i telefon będzie utrudniony. Klienci banku mogą mieć również problem z wypłatą pieniędzy za pośrednictwem kart płatniczych. Bank prosi swoich klientów o wcześniejszą realizację planowanych operacji.

W weekend mogą pojawić się również problemy z zalogowaniem się na Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W komunikacie czytamy: "W związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych 30 października 2020 roku od godziny 22.00 do godziny 3.00 dnia następnego mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji". Utrudnienia w dostępie nie spowodują zakłóceń w wystawianiu e-ZLA (elektronicznych zwolnień lekarskich). Na stronie serwisowej będzie dostęp do pulpitu lekarza — nowego narzędzia, które pozwala na wystawianie zwolnień w czasie ograniczeń w dostępie do PUE ZUS.

Wykonałem przelew do fałszywego sklepu internetowego. Czy można go cofnąć?Wykonałem przelew do fałszywego sklepu internetowego. Czy można go cofnąć? Mikołaj Frączak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?
podatki

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i podróżujesz po krajach Unii Europejskiej? Jeśli tankujesz lub kupujesz towary na fakturę, możesz wystąpić o zwrot zagranicznego podatku. Jak odliczyć VAT...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!