Wakacyjna mapa śmiertelnych wypadków, znów zapełniła się czarnymi punktami

To była już czwarta edycja, prowadzonej przez policję interaktywnej mapy ze śmiertelnymi wypadkami drogowymi, do jakich doszło w wakacje. Niestety, również w tym roku zapełniła się czarnymi punktami. Policja podsumowała właśnie bezpieczeństwo na drogach w wakacje 2022. 

Wakacyjna mapa śmiertelnych wypadków, znów zapełniła się czarnymi punktami
  • Anna Malinowska
  • /
  • 2 września 2022

Mapa wypadków – wakacje 2022

Polska policja już po raz czwarty publikowała na swojej stronie internetowej statystyki wypadków za pomocą interaktywnej mapy, na której zaznaczane były miejsca tragicznych zdarzeń. Taka forma prezentacji działa na wyobraźnię. Mapa naszego kraju w ciągu niewiele ponad dwóch miesięcy zapełniła się czarnymi punktami. Każdy z nich to śmierć kierowcy, pasażera, pieszego, rowerzysty, czy motocyklisty. 

Ile wypadków w wakacje 2022?

Niestety w wakacje 2022 roku policja odnotowała aż 4.949 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 410 osób. 5.918 odniosło obrażenia. Podczas tegorocznej odsłony wakacyjnej mapy odnotowano aż 375 punktów. To wprawdzie mniej niż w latach ubiegłych, jednak smutna statystyka daje do myślenia. Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków ruchu oraz lekceważenie fundamentalnych przepisów ruchu drogowego przyczyniły się do zaistnienia wielu z nich” – czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.

 

Nietrzeźwi kierowcy nadal plagą polskich dróg

Niepokojące informacje dotyczą także liczby nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję w minione wakacje. Jak wynika z najnowszego raportu mundurowych, od 25 czerwca 2022 odnotowano aż 23.373 tysiące takich przypadków. To potężna liczba, którą można porównać z liczbą mieszkańców średniej wielkości miasta powiatowego. 

M.in. po ty, by eliminować nietrzeźwych kierowców z ruchu, oraz dbać o bezpieczeństwo, każdego dnia na polskie drogi wyjeżdżało około czterech tysięcy funkcjonariuszy drogówki. 

ZDJĘCIE: KOMENDA GŁÓWNA POLICJI /POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Policja

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!