Wybór najtańszego kredytu gotówkowego

Wybierając najtańszy kredyt kredytowy, można zrealizować swoje marzenia, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów w postaci odsetek i prowizji. Trudno jednak stwierdzić, która oferta jest w danym momencie najbardziej atrakcyjna dla klienta. Banki nie ułatwiają tego zadania, a niektóre opłaty starają się ukryć przed klientami.

Wybór najtańszego kredytu gotówkowego
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 20 maja 2021
  1. Dlaczego warto używać kalkulatora kredytów gotówkowych?
  2. Co zmieniło się w ofertach kredytów gotówkowych?
  3. Jak używać kalkulatora, aby znaleźć tani kredyt?
  4. Co zrobić, jeżeli przedstawione propozycje nie są atrakcyjne?

Czy zatem wybranie najlepszej oferty musi być skomplikowane? Nowoczesny kalkulator kredytowy uwzględniający kredyty gotówkowe pokazuje, że nie! Nie trzeba przy tym znać się na finansach ani samemu obliczać wysokości ubezpieczenia, oprocentowania oraz raty, bo można otrzymać gotowe informacje.

Dlaczego warto używać kalkulatora kredytów gotówkowych?

Niektóre banki uprościły proces wnioskowania o kredyt gotówkowy, więc jeżeli ktoś pilnie potrzebuje pieniędzy, to może je otrzymać w dniu złożenia wniosku. Nie oznacza to niestety, że reklamowane oferty kredytów gotówkowych zawsze są atrakcyjne. Wiele z nich początkowo wydaje się korzystnych, ale jeżeli ktoś sprawdzi warunki umowy, to zauważa dodatkowe opłaty. Trudno więc samemu porównać kilka lub kilkanaście ofert. Nie musisz jednak dłużej tracić swojego czasu na takie rzeczy. Jeżeli wybierzesz kredyt gotówkowy na Totalmoney.pl, to będziesz mógł dowolnie dopasować ofertę kredytową do swoich potrzeb. Wówczas wyświetlą ci się atrakcyjne oferty banków, które są bezpieczne.

Co zmieniło się w ofertach kredytów gotówkowych?

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian w kredytach gotówkowych, dlatego klienci muszą się liczyć z tym, że nie zawsze otrzymają wysoką pożyczkę. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej sytuacji osoby starającej się o kredyt gotówkowy. Można więc zacząć od wpisania w kalkulatorze większej kwoty, a następnie w razie potrzeby ją obniżyć. Czasami pomaga wydłużenie okresu spłaty. Oprócz tego, że kalkulator pozwala w kilka minut znaleźć dobrą ofertę kredytu i wysłać wniosek, to dodatkowo zawiera informacje, z którymi powinien zapoznać się klient przed podpisaniem umowy.

Warto więc wypróbować różne warianty (sprawdzić kredyty na różne kwoty i okresy spłaty), aby zobaczyć, czy w dużym stopniu wpływa to na oprocentowanie. Przy prezentowanych propozycjach znajduje się informacja o wysokości raty, RRSO, prowizji i innych rzeczach. Bardzo ważne jest sprawdzenie kwoty do spłaty. Dzięki temu można zobaczyć, o ile więcej trzeba będzie oddać w stosunku do wysokości zaciąganej pożyczki.

Jak używać kalkulatora, aby znaleźć tani kredyt?

Użycie kalkulatora jest bardzo proste, a wszystkie pola zostały opisane. Jeżeli interesuje cię kredyt gotówkowy, wybierz kalkulator kredytowy, a następnie wpisz parametry idealnej dla siebie oferty. Oprócz kredytów gotówkowych sprawdzisz w ten sposób również inne oferty banków. Narzędzie przyda się więc osobom, które chcą skonsolidować swoje kredyty lub myślą o zakupie nieruchomości.

Co zrobić, jeżeli przedstawione propozycje nie są atrakcyjne?

Gdyby okazało się, że żaden kredyt gotówkowy nie odpowiada twoim oczekiwaniom, spróbuj zmienić jego parametry. Możesz samemu wpisać dokładne wartości lub skorzystać z przycisków oznaczonych znakami + i -, aby zwiększyć lub zmniejszyć kwotę. Warto to zrobić, bo niektóre banki mogą zaproponować niższe oprocentowanie, jeżeli na przykład skróci się o kilka miesięcy okres spłaty. W innych natomiast oprocentowanie będzie podobne nawet przy większym kredycie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!