Wypożyczył samochód, ale nie chciał go zwrócić. Wypożyczalnia straciła cierpliwość

35-latek mieszkający w Boguszowie-Gorcach (Dolnośląskie), przywłaszczył wypożyczony wcześniej samochód. Mężczyzna po zakończeniu umowy użyczenia markowego auta, której termin upłynął w październiku, unikał kontaktu z prawowitym właścicielem auta. Sprawa trafiła na policję. 

Wypożyczył samochód, ale nie chciał go zwrócić. Wypożyczalnia straciła cierpliwość
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 5 grudnia 2022

Nie chciał zwrócić samochodu do wypożyczalni

Policja z Wałbrzycha otrzymała zgłoszenie od jednej z tamtejszych firm o problemie 35-letnim klientem. Wiadomo, że mężczyzna w wyznaczonym terminie nie oddał do przedsiębiorstwa samochodu, który od początku września użytkował na podstawie umowy użyczenia. Zgodnie z jej zapisami, samochód o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych, miał wrócić do właściciela w październiku. Tak się jednak nie stało. Mało tego, mężczyzna, który wypożyczył pojazd unikał kontaktu z wypożyczalnią, co z pewnością nie będzie przemawiało na jego korzyść.

Policja odzyskała wypożyczony samochód

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia i ustaleniu miejsca, w którym znajdował się pojazd, zabezpieczyli go i przekazali właścicielom wypożyczalni. Wcześniej firma nie była w stanie w żaden sposób odzyskać auta. Stad powiadomienie o popełnieniu przestępstwa przywłaszczenia samochodu osobowego. 

Co ciekawe, od momentu odzyskania mienia, 35-latek z Boguszowa zaczął się ukrywać, policjanci jednak ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali go. 

Jaka kara za przywłaszczenie wypożyczonego samochodu?

O karze wobec 35-latka, który nie chciał oddać wypożyczonego auta, zdecyduje sąd. Zgodnie z prawem, za swój czyn może spędzić nawet pięć lat w więzieniu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!