177 kg narkotyków w pomarańczach pod... Bełchatowem (FILM)

Aż 177 kilogramów marihuany o wartości czarnorynkowej przekraczającej 7 mln złotych odnaleźli mundurowi w… pomarańczach. Transport owoców odbywał się na trasie Hiszpania-Polska. Zobacz film nagrany przez funkcjonariuszy w trakcie czynności służbowych.

177 kg narkotyków w pomarańczach pod... Bełchatowem (FILM)
  • Michał Górecki
  • /
  • 28 kwietnia 2022

Tir z cytrusami i marihuaną

Przemytnicy od dekad wykorzystują transport wszelakich towarów, by ukryć wśród nich nielegalną zawartość. Dokładnie tak było w przypadku ciężarówki, która oficjalnie przewoziła do Polski pomarańcze. Jak się jednak okazało nie był to jedyny asortyment znajdujący się w przestrzeni załadunkowej samochodu.

Funkcjonariuszom z lubelskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) udało się ustalić, że z Hiszpanii do naszego kraju przemycana jest znaczna ilość narkotyków, a konkretnie marihuany. Samochód, który znalazł się na celowniku mundurowych, został zatrzymany niedaleko Bełchatowa (Łódzkie). Wytypowany pojazd rzeczywiście został wykorzystany do gigantycznego przemytu.

Sposoby przemytników ujawnione przez CBŚP

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi przeszukali naczepę. Wśród przewożonych pomarańczy znalazły się hermetycznie zamknięte worki foliowe zawierające marihuanę. Skala przemytu była potężna. Udało się zabezpieczyć 177 kg narkotyków. Specjaliści szacują, że jego czarnorynkowa wartość nielegalnego załadunku przekracza siedem milionów złotych. Obliczono, że z odnalezionej marihuany można uzyskać ponad 170 tysięcy działek, sprzedawanych później przez dilerów. 

ZDJĘCIE I FILM: KAS / POLICJA

Przemyt narkotyków – odpowiedzialność kierowcy

Kierowca jadącej z Hiszpanii ciężarówki najpierw trafił do Lubelskiego Wydziału Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Zarzut, jaki usłyszał dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznej ilości narkotyków. Lubelski Sąd Rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Tir wyładowany białoruskimi papierosami. Zostały schowane za paletami (FILM)Tir wyładowany białoruskimi papierosami. Zostały schowane za paletami (FILM)Martyna Kowalska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!