247 fotoradarów wymienionych na nowe. Gdzie?

Stare na nowe. Prawie 250 sztuk fotoradarów na terenie całej Polski zostanie wymienionych. To oznacza, że większość z nich nie będzie jedynie strachem na wróble, jak do tej pory. Urządzenia będą pełniły swoją funkcję. To kolejny etap realizacji projektu zwiększenia efektywności oraz skuteczności systemu CANARD.

247 fotoradarów wymienionych na nowe. Gdzie?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 15 lutego 2023

Obecnie w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. 

Będzie pięć linii metra w Warszawie?Będzie pięć linii metra w Warszawie?Joanna Gościńska

- Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę. W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN — zapowiedziało Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Jaki cel?

Jak zapowiedział CANRD, wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu. “Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień” — czytamy w oświadczeniu.

Prace trwają

CANRD zapewniło, że wymiana już trwa. Zamontowanych zostało siedem pierwszych urządzeń Multaradar CD. Gdzie? Bukowa (woj. podkarpackie), Klimontów (woj. świętokrzyskie), Modliborzyce (woj. lubelskie), Orzesze (woj. śląskie), Paniówki (woj.. śląskie), Szczecin (woj. zachodniopomorskie) i Zgłobice (woj. małopolskie). 

Czy można spędzić podróż w wagonie restauracyjnym?Czy można spędzić podróż w wagonie restauracyjnym?Małgorzata Łaziuk

W marcu wykonawca zamontuje urządzenia Mesta Fusion RN, instalacje rozpocznie również w marcu. Proces wymiany potrwa do końca tego roku.

Fot. canard

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!