3 mln złotych na walkę z wykluczeniem społecznym

Około 3 mln złotych trafi na działania na rzecz walki z wykluczeniem społecznym – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Właśnie rusza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach „Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2023-2025. Edycja 2023”.

3 mln złotych  na walkę z wykluczeniem społecznym
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 26 września 2022

Pieniądze na walkę z wykluczeniem społecznym

MRiPS informuje, że kluby oraz centra integracji społecznej będą mogły w ramach jednego wniosku starać się o wsparcie od 20 do 120 tysięcy złotych. „W przyszłym roku w ramach Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego przeznaczymy 3 mln zł na aktywizację osób wykluczonych społecznie.(…) Dzięki dofinansowaniu, większa liczba osób wykluczonych będzie mogła wzmocnić swoje uczestnictwo w życiu społecznym. Środki zwiększą szanse na znalezienie pracy przez osoby korzystające ze wsparcia podmiotów zatrudnienia socjalnego.”

Nowe przepisy o zatrudnieniu socjalnym wchodzą w życieNowe przepisy o zatrudnieniu socjalnym wchodzą w życieMartyna Kowalska

Program na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2023-2025

Program jest wdrażany przez ministra rodziny i polityki społecznej. Jego celem jest podnoszenie jakości oferty na rzecz osób wykluczony społecznych przez centra integracji społecznej (CIS) oraz kluby integracji społecznej (CIS).

Priorytetem w tym wypadku jest wzmacnianie uczestnictwa w życiu społecznym oraz zawodowym osób, które z różnych przyczyn mają problem z odnalezieniem się na rynku pracy, a to prowadzi do różnego rodzaju wykluczeń. 

Pieniądze dla organizacji pozarządowych

O pieniądze mogą także ubiegać się organizacje pozarządowe oraz podmioty działalności pożytku publicznego i wolontariatu wspólnie z KIS i CIS. 

Priorytety programu na rzecz osób wykluczonych społecznie

Ministerialny program składa się z trzech priorytetów. Pierwszy dotyczy usług reintegracyjnych, czyli dostosowanie oferty podmiotów zatrudnienia społecznego do zmieniających się uwarunkowań społeczno-gospodarczych. 

Drugim priorytetem są tzw. „ścieżki reintegracji”, czyli zwiększenie szans na zatrudnienie osób, które korzystają ze wsparcia PZS. Trzeci priorytet dotyczy wzmocnienia instytucjonalnego PZS. 

Wnioski i oferty

Nabór ofert do konkursu przygotowanego na 2023 rok rozpoczyna się właśnie teraz, 26 września 2022 r. Zostanie przeprowadzony przy użyciuGeneratora Ofert i Sprawozdań dostępnego na stronie https://zs.mrips.gov.pl/. Etap ten potrwa do 26 października 2022 r. do godz. 16:00.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!