Ponad 250 tys. ofert pracy dla Ukraińców na rządowym portalu

W ciągu zaledwie trzech miesięcy od uruchomienia, portal pracawpolsce.gov.pl adresowany do obywateli Ukrainy szukających zatrudnienia w Polsce stał się bardzo poważnym narzędziem, które dzisiaj zawiera ponad ćwierć miliona ofert pracy. 

Ponad 250 tys. ofert pracy dla Ukraińców na rządowym portalu
  • Anna Malinowska
  • /
  • 11 października 2022

Rządowy portal dla Ukraińców

Od samego początku portal pracawpolsce.gov.pl, ma jeden podstawowy cel -„łączyć obywateli Ukrainy poszukujących pracy z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują. We wrześniu wysłaliśmy ponad 90 tys. ofert do zalogowanych użytkowników” – informuje minister Janusz Cieszyński z Cyfryzacji KPRM. 

Jak informuje Kancelaria Premiera, serwis ten udało się stworzyć dzięki współpracy z partnerami z różnych obszarów. Źródłem ofert są m.in. Centralna Baza Ofert Pracy, Pracuj.pl, OLX, GoWork.pl, a także Goldenline.pl. To oznacza, że użytkownicy, nie znający tych wszystkich adresów są w stanie w jednym miejscu odnaleźć bardzo szeroką ofertę zatrudnienia. 

Poczta Polska: Spadają ceny przesyłek pocztowych do UkrainyPoczta Polska: Spadają ceny przesyłek pocztowych do UkrainyMichał Górecki

Portal dla poszukujących pracy pomocny dla Ukraińców

Cyfryzacja KPRM nie ma wątpliwości, że nowy portal daje realną pomoc obywatelom Ukrainy. Chcemy, aby osoby które rozpoczynają poszukiwanie zatrudnienia na polskim rynku pracy miały możliwość znalezienia jej w swoim zawodzie, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Rejestrować mogą się też osoby, które mają już pracę, ale chciałyby zmienić ją na lepiej płatną lub bliższą ich kwalifikacjom – precyzuje minister Cieszyński.

Warto pamiętać, że portal jest narzędziem bezpłatnym. Obecnie funkcjonuje w trzech językach: polskim, ukraińskim oraz angielskim. Funkcjonalności serwisu dopełnia szybka i intuicyjna rejestracja. System wymaga jedynie wypełnienia prostego formularza z danymi kontaktowymi, opisem doświadczenia oraz umiejętności. Nie jest wymagane załączanie, czy przesyłanie jakichkolwiek dokumentów jak świadectwa, czy życiorys. 

Potężna baza pracy dla Ukraińców

System raz w tygodniu przesyła na podany przy rejestracji adres mailowy oferty, które są dostosowane do preferencji osoby poszukującej pracę. Są one wybierane z bazy, w której obecnie znajduje się przeszło 250 tysięcy anonsów od potencjalnych pracodawców. 

Portal powstał w kooperacji z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), Palantir Technologies Poland, Antal Polska, Domem Ukraińskim w Warszawie, Diia Bussiness Warsaw, HRlink, GoldenLine, Pracuj.pl oraz GoWork. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!