Czy 31 października szkoły są zamknięte?

Są rodzice, którzy właśnie dowiedzieli się od swoich pociech, że w przeddzień dnia Wszystkich Świętych tj. 31 października nie idą do szkoły. Faktycznie w wielu placówkach to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Mamy jednak dobrą informację dla rodziców, którzy tego dnia nie mają co zrobić z pociechą. 

Czy 31 października szkoły są zamknięte?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 26 października 2022

31 października – szkoły zamknięte?

Dzień Wszystkich Świętych to w Polsce jedno z najważniejszych świąt. Zdaniem policji, to właśnie wtedy mamy do czynienia z największym natężeniem ruchu. Ludzie podróżują na groby swoich bliskich, oddalone często o dziesiątki, a nawet setki kilometrów. Układ kalendarza może utrudnić takie wyjazdy. 1 listopada wypada w tym roku we wtorek, a zatem osoby pracujące ostatniego października, mają ograniczony czas na wyjazdy rodzinne.

Może się jednak okazać, że wolnego będzie znaczenie więcej. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by zyskać 4-dniowy weekend. Ale co z dziećmi, które formalnie 31 października powinny być w szkołach? Nikt nie chce dodatkowych zaległości.

W każdym wypadku warto się upewnić, czy faktycznie w danej szkole 31 października jest dniem wolnym od zajęć. Co do zasady oficjalną informację na ten temat można znaleźć na stronie internetowej placówki oświatowej lub w dzienniku elektronicznym. 

Wiele szkół ma dzień wolny od zajęć dydaktycznych

M.in z tego powodu 31 października 2022 będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Faktycznie taka decyzja ułatwia organizację rodzinnego wyjazdu i zaplanowania spokojnej podróży rozłożonej na kilka dni.

Pewien problem mogą mieć jednak rodzice młodszych dzieci, które nie są w stanie zostać same w domu. Ci, którzy właśnie dowiedzieli się o „wolnym od szkoły” mają problem. Na szczęście, tylko pozornie

Jak przenieść dziecko do innej szkoły w trakcie roku szkolnego?Jak przenieść dziecko do innej szkoły w trakcie roku szkolnego?Michał Górecki

Zajęcia opiekuńcze na świetlicach

Nie jest tak, że taki dzień wolny od zajęć dydaktycznych oznacza, że szkoła jest zamknięta na cztery spusty, a rodzice zostają z problemem organizacji opieki sami. Przeglądając ogłoszenia wielu szkół, czytamy, że placówki organizują zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, na przykład na świetlicach szkolnych. Wymagana jest jednak wcześniejsza informacja do wychowawcy i wniosek o konieczność zorganizowania dziecku opieki tego dnia. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!