Zatrzymania kierowców “na aplikację”. Zobacz ten FILM
Policja ma coraz więcej zgłoszeń związanych z przestępstwami popełnianymi przez kierowców środków transportu „na aplikację”. Dlatego kryminalni zorganizowali akcję na terenie Warszawy. Wylegitymowano niemal 200 osób, z czego 12 zatrzymano. Zdziwisz się, kiedy dowiesz się, za co dostali mandaty.
- Monika Świetlińska
- /
- 26 października 2022
Bądź czujny nawet w taksówce
- W związku z coraz liczniejszymi zdarzeniami o charakterze kryminalnym mającymi miejsce w środkach transportu „na aplikację” podejmowane są policyjne działania ukierunkowane na zapobieganie przestępstwom popełnianym przez kierowców, którzy świadczą przewóz osób. Przestępczość ta dotyka przede wszystkim największe polskie miasta na czele z aglomeracją warszawską — oświadcza Polska Policja.
Jesteś na cmentarzu? Uważaj na złodzieiMonika Świetlińska
By ograniczyć ten proceder, kryminalni z komendy głównej i stołecznej a także strażnicy graniczni zaplanowały i przeprowadziły akcję mającą na celu zwalczanie przestępstw w środkach transportu publicznego.
- Działania miały miejsce w godzinach nocnych na terenie Warszawy, głównie w okolicach najbardziej popularnych klubów i dyskotek stolicy. W rejonach wytypowanych lokali zostały umiejscowione posterunki składające się z policjantów Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Wydziału Kryminalnego KSP, Wydziału Ruchu Drogowego KSP, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP oraz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Dodatkowo działały także mobilne zespoły funkcjonariuszy wydziałów pionu kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, które przemieszczały się po Warszawie we wskazane miejsca, w zależności od potrzeb kolegów będących na posterunkach - opisuje akcję policja.
Szczegółowa kontrola
Kierowcy byli sprawdzani byli pod kątem posiadania stosownej licencji na przewóz osób, ale także dokonywane były kontrole trzeźwości i badanie na zawartość środków odurzających w organizmie.
Co zrobić, kiedy dostaniesz maila, że w budynku jest bomba?Monika Świetlińska
- Ponadto sprawdzany był stan techniczny pojazdów, legalność pobytu na terenie RP, sprawdzenia dotyczyły też tego, czy dana osoba posługuje się podrobionym czy przerobionym dokumentem. Osoby kontrolowane były ponadto pod kątem posiadania, przechowywania narkotyków, broni i innych przedmiotów, których posiadanie jest zabronione lub które pochodzą z przestępstwa — wymienia policja.
Wyniki kontroli
Policja wylegitymowała dokładnie 189 osób i skontrolowała 177 pojazdów.
- W wyniku podjętych czynności za popełnione przestępstwa zatrzymano 12 kierowców, głównie z popularnych firm oferujących transport na aplikację m.in. za posługiwanie się fałszywymi prawami jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy też posiadanie dokumentu pochodzącego z przestępstwa — ujawnia policja.
Wystawiono masę mandatów karnych oraz sporządzono 11 wniosków o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień. Odholowanych zostało 13 samochodów.
Większość zatrzymanych osób okazała się być obcokrajowcami.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.