Jelenia Góra: 39-latek podpalił minikoparkę swojego szefa

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 39-latka, który jest podejrzany o zniszczenie mienia firmowego swojego pracodawcy. Jak się okazało mężczyzna z nieznanych powodów spalił minikoparkę swojego pracodawcy. Sprawcę ustalono po ponad miesięcznych poszukiwaniach

Jelenia Góra: 39-latek podpalił minikoparkę swojego szefa
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 26 października 2022

Spalił minikoparkę należącą do pracodawcy

Jak informuje policja sprawca podpalenia minikoparki należącej do jednej z dolnośląskich firm spowodował straty w wysokości 30-tysięcy złotych. Nie wiadomo, co skłoniło pracownika do takiego czynu. Mundurowi relacjonują, że choć do podpalenia sprzętu doszło na początku września, nie udało się natychmiast ustalić sprawcy. Dopiero po kilkutygodniowym badaniu tej sprawy okazało się, że podpalaczem mógł być pracownik firmy do której należała niewielka koparka.

Zniszczenie mienia pracodawcy

Do zdarzenia doszło w powiecie karkonoskim. Minikoparka znajdowała się na prywatnym terenie. Wiadomo, że należała do pracodawcy podejrzanego 39-latka. Według policjantów, mężczyzna przyznał się do winy. Obecnie funkcjonariusze starają się dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 

Personalia podejrzanego udało się ustalić, dzięki zebranym dowodom w tej sprawie. Szczególnie ważny okazał się zapis kamery monitoringu znajdującej się w pobliżu miejsca zdarzenia. To nie pierwszy raz, kiedy analiza nagrań pomaga w ustaleniu sprawcy podobnych zdarzeń. 

Tarcza prawna z podpisem prezydenta. Co zawiera?Tarcza prawna z podpisem prezydenta. Co zawiera?Michał Górecki

Jaka kara za celowe zniszczenie mienia pracodawcy?

39-latek z Dolnego Śląska teraz stanie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności. 

ZDJĘCIE: POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!