Nowy rekord? Straciła prawo jazdy 3 miesiące po egzaminie

Ledwie trzy miesiące temu cieszyła się ze zdania egzaminu na „prawko”. Teraz musiała je zwrócić. I to na dłużej. 18-letnia kierująca z województwa kujawsko-pomorskiego straciła prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Nowy rekord? Straciła prawo jazdy 3 miesiące po egzaminie
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 28 października 2022

Słaby początek kariery kierowcy

Wygląda na to, że osiągnięcie ustawowego wieku 18 lat, to czasem za mało by zrozumieć, jak dużą nieodpowiedzialnością jest prowadzenia samochodu na „podwójnym gazie”. Siadając za kółko, bierzemy przecież odpowiedzialność nie tylko za nasze życie, ale także współpasażerów i innych użytkowników dróg. Tej prawdy z kursu na prawo jazdy nie zapamiętała najwyraźniej 18-latka, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że w organizmie miała 0,6 promila. 

18-latka straciła prawo jazdy po 3 miesiącach

W piątek, 28 października około 1:35 w Mogilnie (Kujawsko-Pomorskie) policjanci prewencji zatrzymali do kontroli samochód Audi A3. Za kierownicą siedziała osiemnastolatka z powiatu inowrocławskiego. Policjanci wyczuli od prowadzącej alkohol. Kontrola alkomatem potwierdziła ich przypuszczenia. Młoda kobieta miała w organizmie 0,6 promila alkoholu. Policjanci nie kryli zaskoczenia, gdy okazało się, że uzyskała ona uprawnienia do prowadzenia pojazdów zaledwie trzy miesiące wcześniej. 

6.000 zł mandatu i 20 punktów za złe przewożenie dzieci6.000 zł mandatu i 20 punktów za złe przewożenie dzieciMartyna Kowalska

Jaka kara grozi za jazdę w stanie nietrzeźwości?

Odebranie prawa jazdy to nie jeden problem osiemnastoletniej mieszkanki powiatu inowrocławskiego. W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem czeka ją teraz wizyta w sądzie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej kary finansowej grożą jej nawet dwa lata pozbawienia wolności. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!