6.000 zł mandatu i 20 punktów za złe przewożenie dzieci

Aż 6.000 złotych mandatu będzie musiał zapłacić 37-letni kierowca za nieprawidłowe przewożenie trójki dzieci – informuje kujawsko-pomorska policja. Mężczyzna musi teraz uważać, bo na jego konto trafiło 20 punktów karnych.

6.000 zł mandatu i 20 punktów za złe przewożenie dzieci
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 24 października 2022

Przewożenie dzieci niezgodne z prawem

Policjanci z Torunia zatrzymali do kontroli dostawczego forda. Szybko okazało się, że na przednim siedzeniu samochodu podróżowała trójka dzieci. Nie dość, że nie miały odpowiednich fotelików, to jeszcze nie były zapięte pasami bezpieczeństwa.

Według relacji stróżów prawa, nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymano do kontroli w poniedziałek (24.10) w miejscowości Dobrzejewice w województwie kujawsko-pomorskim. 37-latek w dostawczym fordzie connect przewoził dzieci w wieku 3, 5 oraz 7 lat. W tej sytuacji nawet drobna kolizja drogowa mogła zakończyć się niewyobrażalną tragedią!

Wysoki mandat za nieodpowiedzialność

37-latek, który sam zignorował obowiązek zapinania pasów, otrzymał potężny mandat. Jego nieodpowiedzialność policjanci „wycenili” na 6.000 złotych oraz 20 punktów karnych.

Dzieci bez fotelika i bez pasów

Jak wskazują wyniki testów zderzeniowych, niezapięte w pasy dzieci, w dodatku bez fotelików, nawet przy pozornie niegroźnych kolizjach drogowych nie mają szans z prawami fizyki. Taka podróż mogła zakończyć się niewyobrażalną tragedią, przy której nawet rekordowy mandat wygląda jak najniższy wymiar kary. 

Jaki mandat za brak odblasków?Jaki mandat za brak odblasków?Mikołaj Frączak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!