W niedzielę, 6 listopada korekta rozkładu na kolei

Wybierasz się w podróż pociągiem w niedzielę lub w przyszłym tygodniu? Lepiej dobrze sprawdź godziny odjazdów interesujących Cię pociągów. 6 listopada zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy. Zmiany będą obowiązywały zaledwie… miesiąc. 

W niedzielę, 6 listopada korekta rozkładu na kolei
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 listopada 2022

Rozkład jazdy do korekty

PKP TLK S.A. tłumaczy, że dzięki korektom możliwa jest budowa nowych przystanków oraz bezkolizyjnych skrzyżowań takich jak wiadukty, czy tunele. Są nowe możliwości podróży i uruchamiane nowe urządzenia sterowania, zwiększające bezpieczeństwo. Ostatnia tegoroczna korekta pozwala optymalnie zaplanować połączenia dalekobieżne, regionalne i aglomeracyjne oraz kontynuować miliardowe inwestycje” – czytamy w komunikacie zarządcy infrastruktury kolejowej w Polsce. 

Korekta rozkładu na miesiąc

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała przez niewiele ponad miesiąc. Dokładnie rzecz biorąc, od niedzieli, 6 listopada do 10 grudnia. Wtedy bowiem zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy i zmian w kursowaniu pociągów z pewnością będzie więcej. 

1.200 km linii kolejowych zmodernizowanych do 2028 roku1.200 km linii kolejowych zmodernizowanych do 2028 rokuMichał Górecki

PKP PLK kontynuuje inwestycje

PKP PLK, czyli zarządca infrastruktury kolejowej zapewnia, że zmiany zostały opracowane wspólnie z przewoźnikami tak, aby jak najlepiej wykorzystać obecne możliwości tras kolejowych. Z drugiej strony pozwolą one wykonawcom kontynuować prowadzone prace infrastrukturalne. 

Gdzie sprawdzić zmiany w rozkładzie jazdy?

Najszybciej do szczegółowych informacji na temat zaktualizowanego rozkładu jazdy dotrzemy przez Internet. Oficjalne zestawienia kursowania pociągów są dostępne na takich stronach jak  portalpasazera.plrozklad-pkp.plwww.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych np. „Portal Pasażera” oraz „Rozkład-PKP”. Informacje są dostępne także na stronach internetowych poszczególnych przewoźników. 

Rozkłady jazdy obowiązujące po 6 listopada 2022 w formie plakatów rozwieszone są już na stacjach oraz przystankach kolejowych. Godziny odjazdów oraz przyjazdów pociągów na bieżąco są wyświetlane na elektronicznych tablicach na stacjach, oraz na dworcach kolejowych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!