Aplikacja ePraca także na iPhone’y

Rządowa aplikacja dedykowana osobom szukającym pracy, pracodawcom oraz urzędom pracy będzie dostępna także na iPhonach. W połowie lutego, udostępniono ją także w sklepie AppStore. Do tej pory, od października 2021 mobilne narzędzie było dostępne wyłącznie dla użytkowników smartfonów z systemem Android. 

Aplikacja ePraca także na iPhone’y
  • Michał Górecki
  • /
  • 16 lutego 2022

Jak działa ePraca?

Jak wynika ze statystyk opublikowanych w sklepie Google Play do tej pory ePracę ściągnęło na swoje telefony ponad 10 tysięcy osób. 

Teraz grono użytkowników poszerzy się także na osoby posiadające smartfony z nadgryzionym jabłkiem. Mobilny program jest bezpłatny i pozbawiony reklam. Umożliwia m.in. dostęp do aktualnych ofert pracy. Resort odpowiedzialny za rynek pracy zachwala jej bardzo prostą i intuicyjną obsługę. 

Co zawiera aplikacja e-Praca?

Wśród najważniejszych zalet aplikacji ePraca wymienić można sprawne filtrowanie ofert np. wg zawodu, czy miejsca działalności pracodawcy. Aplikacja korzysta z geolokalizacji, dzięki czemu można szukać ofert z miejsc położonych najbliżej użytkownika. 

Praktycznym, choć po pewnym czasie lekko irytującym rozwiązaniem jest narzędzie wyskakujących powiadomień (Push). Dzięki temu trudno przegapić ofertę lub ogłoszenie o szkoleniach, czy targach. Mechanizm ten można jednak wyłączyć w bardzo prosty sposób

Aplikacja e-Toll. Kto może z niej korzystać?Aplikacja e-Toll. Kto może z niej korzystać?Anna Malinowska

Czy da się znaleźć pracę przez aplikację?

Trzeba przyznać, że program ułatwia poszukiwanie ofert. Można korzystać m.in. natychmiastowego nawiązywania połączeń z pracodawcą, lub wysyłania mu wiadomości. Ważne terminy można także zapisać w zintegrowanym z aplikacją kalendarzu. Całość usprawnia mechanizm podpowiedzi i wyszukiwania, podobny do tego, jaki znajdziemy w wielu aplikacjach powiązanych z bazami danych.

Instalowanie aplikacji ePraca

W przypadku osób korzystających z systemu Android, aplikację można znaleźć w sklepie Google Play. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać jej nazwę „ePraca” i przejść do procesu instalacji. Użytkownicy posiadający iPhone’a mogą już skorzystać z możliwości pobrania programu za pośrednictwem sklepu AppStore dedykowanego urządzeniom opartym na systemie iOS. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!