ARiMR będzie współpracowała z... WOT

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) podpisała porozumienie o współpracy z Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej. Na czym ma polegać tak kooperacja? Wyjaśniamy.

ARiMR będzie współpracowała z... WOT
  • Michał Górecki
  • /
  • 8 lipca 2022

ARiMR współpracuje z wojskiem

Zawarcie oficjalnej współpracy między Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) a Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) ma skutkować m.in. wzmocnieniem zdolności obronnych kraju. Ważne będzie również przygotowanie pracowników zarówno agencji, jak i wojska do współdziałania w różnych stanach gotowości obronnej. ARiMR i WOT będą także wzajemnie przekazywać sobie informacje o kluczowych zdarzeniach. 

Warto pamiętać, że są kraje świata, w których różnego rodzaju instytucje związane z rolnictwem mocno współpracują z armią na przeróżnych płaszczyznach. Mowa np. o zaopatrzeniu, wsparciu logistycznym, rozpoznania w terenie itd. Teraz wygląda na to, że podobny model krystalizuje się w naszym kraju.

Drony w rolnictwie to nie jest science fictionDrony w rolnictwie to nie jest science fictionMartyna Kowalska

Wzajemne szkolenia ARiMR i WOT

Prowadzone będą szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego oraz współpracy w okresach kryzysowych. Obie instytucje mają zapewnić sobie nawzajem wsparcie logistyczne, promowanie zdrowych posiłków, a także edukację o charakterze patriotyczno-obronnym oraz ekologicznym.

Współpraca rolniczo-wojskowa

W ocenie wiceministra rolnictwa Ryszarda Bartosika, To nowatorski, ale jakże ważny i potrzebny pomysł, aby instytucja rolnicza współpracowała z wojskiem. Uważam, że koncepcje działania w terenie zarówno ARiMR, jak i WOT, wspaniale łączą się w jedną ideę” – powiedział.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!