Włamywacz chciał sprzedać skradzione mienie prawowitemu właścicielowi. Dlatego wpadł

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kobietę oraz trzech mężczyzn, w związku z włamaniem do jednej z miejscowych hurtowni. Wpadli, bo chcieli sprzedać skradzione mienie... prawowitemu właścicielowi. Szczyt bezczelności czy głupoty? 

Włamywacz chciał sprzedać skradzione mienie prawowitemu właścicielowi. Dlatego wpadł
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 13 lipca 2022

Włamanie i próba sprzedaży mienia

W czwartek 7 lipca do policjantów z Zielonej Górze wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do jednej z miejscowych hurtowni. Okazało się, że sprawcy dostali się do jej wnętrza przez wybitą szybę. Ukradli elektronarzędzia o łącznej wartości około 5400. złotych.

Tergo samego dnia jeden z właścicieli okradzionej hurtowni otrzymał mocno nietypową informację przez telefon. Rozmówca zaoferował mu sprzedaż sprzętu oraz przedmiotów podobnych do tych, jakie zostały skradzione kilka godzin wcześniej. Jak relacjonują policjanci, mężczyzna zachował zimną krew i umówił się na „sfinalizowanie transakcji”.

Jaka kara za handel podróbkami odzieży?Jaka kara za handel podróbkami odzieży?Martyna Kowalska

Odkup skradzionego mienia

Przestępcy nie wiedzieli jednak, że w tym przypadku, pokrzywdzony zaplanował zakup… kontrolowany. O wszystkim poinformował bowiem policję. W akcje zaangażowali się zarówno dzielnicowi jak i funkcjonariusze działu dochodzeniowo-śledczego. Na miejscu transakcji zatrzymano trzy osoby, które w samochodach miały przedmioty skradzione w wyniku opisanego włamania. Jedna z niech miała przy sobie również amfetaminę. 

Jaka kara za kradzież z włamaniem?

Na miejscu zatrzymano 38-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 43 lata. Trafili oni do policyjnego aresztu. Już usłyszeli zarzuty. „Zatrzymani mężczyźni są doskonale znani zielonogórskim policjantom – w przeszłości także dokonywali przestępstw przeciwko mieniu. Dlatego będą odpowiadać w warunkach recydywy, co powoduje zwiększenie górnej granicy zagrożenia karą więzienia o połowę. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10, a posiadanie narkotyków zagrożone jest karą więzienia do lat 3” – czytamy w relacji zielonogórskich stróżów prawa. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!