Nieletni znęcali się nad jeżami. Teraz staną przed sądem | 18+

Policjanci z Oławy (Dolnośląskie) zatrzymali dwoje nieletnich, którzy w bestialski sposób znęcali się nad bezbronnymi jeżami. Teraz 15-latka i 16-latek staną przed Sądem Rodzinnych i Nieletnich. 

Nieletni znęcali się nad jeżami. Teraz staną przed sądem | 18+
  • Anna Malinowska
  • /
  • 18 lipca 2022

Znęcanie się nad zwierzętami

Policjanci z Oławy otrzymali niedawno zgłoszenie o kilku martwych jeżach. Wiele wskazywało na to, że śmierć zwierząt była poprzedzona bestialskim zachowaniem człowieka. Mundurowi po potwierdzeniu informacji rozpoczęli działania, których celem było zatrzymanie osób, które w bestialski sposób potraktowały dzikie zwierzęta.

Seniorka ciągnęła psa za samochodem. Miała sądowy zakaz posiadania zwierzątSeniorka ciągnęła psa za samochodem. Miała sądowy zakaz posiadania zwierzątMartyna Kowalska

Nieletni podejrzani o znęcanie się nad zwierzętami

Funkcjonariusze w miniony weekend wytypowali oraz zatrzymali dwie osoby niepełnoletnie, które miały znęcać się nad jeżami. 15-letnia mieszkanka Oławy po przeprowadzeniu czynności, trafiła do swoich rodziców. Jej rok starszy kolega, z tego samego miasta spędził jeden dzień w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Ustalono, że małoletni oprócz zabicia jeży uśmiercili również gołębia. 

Młodzi ludzie usłyszeli w sobotę „zarzuty uśmiercenia ze szczególnym okrucieństwem siedmiu jeży oraz gołębia. Do tego bestialskiego procederu użyli noży oraz drewnianego kija” – relacjonuje oławska policja. Małoletni przyznali się do tego czynu. Nie byli w stanie wyjaśnić powodów, dla których tak się zachowali.

Jaka kara za znęcanie się nad zwierzętami?

Od kilku lat prawo bardzo surowo podchodzi do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z art. 35 ust 1a Ustawy o ochronie zwierząt, w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem, sprawca może trafić za kraty nawet na pięć lat. W tym przypadku nieletni będą musieli odpowiedzieć za swoje bestialskie zachowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

Nielegalne walki psów. Mieszkaniec Opolszczyzny aresztowanyNielegalne walki psów. Mieszkaniec Opolszczyzny aresztowanyMikołaj Frączak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!