Kierowca busa przewoził pasażerów na dachu. Policja: to nie wykroczenie, to przestępstwo!

Nieodpowiedzialny kierowca busa, który przewoził pasażerów na dachu swojego pojazdu, może spędzić nawet 3 lata za kratkami. Policjanci z Zakopanego przedstawili mu zarzut „narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Wieczór kawalerski mógł zakończyć się w tym przypadku tragedią!

Kierowca busa przewoził pasażerów na dachu. Policja: to nie wykroczenie, to przestępstwo!
  • Michał Górecki
  • /
  • 20 lipca 2022

Pasażerowie na dachu busa

W miniony piątek, w godzinach wieczornych zaobserwowano na zakopiańskich ulicach skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy i pasażerów czarnego busa. Młodzi mężczyźni wychylali się najpierw z kabiny. Niektórzy zdecydowali się wyjść na dach. Wszystko działo się w czasie jazdy. 

Kamerka internetowa w samochodzie w policyjnym dochodzeniu

Jeden z przypadkowych kierowców, który był świadkiem zdarzenia, zarejestrował bezmyślne zachowanie kamerką samochodową. Zapis wideo trafił do sieci, a potem do mundurowych z tatrzańskiej komendy. 

Już w niedzielę rano policjantom udało się ustalić i przesłuchać nieodpowiedzialnego kierowcę busa. Wiadomo, że był to 24-letni mężczyzna z województwa świętokrzyskiego. 

Włamywacz chciał sprzedać skradzione mienie prawowitemu właścicielowi. Dlatego wpadłWłamywacz chciał sprzedać skradzione mienie prawowitemu właścicielowi. Dlatego wpadłMikołaj Frączak

Narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Policjanci nie mieli problemu z klasyfikacją bezmyślnego zachowania. Jak relacjonują mundurowi, kierowca usłyszał zarzut z art., 160 kodeksu karnego  tj. »narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu«”. Za ten czyn kierowcy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 24-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów”.

Kara nie tylko dla kierowcy

W tym konkretnym przypadku, tatrzańska policja ustaliła personalia pozostałych „bohaterów” tej historii, czyli pasażerów busa. Wiadomo, że w najbliższych daniach, będą wobec nich kontynuowane czynności. W tym jednak przypadku mowa o wykroczeniach. Wszyscy to dwudziestoparolatkowie, którzy do Zakopanego przyjechali z różnych miejscowości w Świętokrzyskiem, Podkarpackiem i Małopolskiem. Jak ustalono, brawurowa przejażdżka odbyła się w ramach… wieczoru kawalerskiego.

Odpowiedzą oni m.in. za wybryki nieobyczajne oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Kierowca busa ma na sumieniu inne „wybryki”

Jak dodaje policja z Zakopanego Sprawa ma  charakter rozwojowy, gdyż po publikacji filmu w mediach kolejne jednostki w kraju rozpoznają pojazd i osoby nim podróżujące jako potencjalnych sprawców wykroczeń zaistniałych na ich terenie. Informacja o takim zachowaniu dotarła m.in. z powiatu wielickiego, gdzie kierowca wspomnianego busa zatrzymał ruch pojazdów przy zjeździe z autostrady A4, a półnadzy mężczyźni chodzili wokół ronda blokując ruch”.

Policja apeluje, aby wszelkie niebezpieczne zachowania oraz zdarzenia zgłaszać na numer 112. 

ZDJĘCIA: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W ZAKOPANEM / POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!