Jaka kara za posiadanie i obrót znacznymi ilościami narkotyków?

Polskie prawo bardzo surowo podchodzi do kwestii związanych z przestępstwami narkotykowymi. Dość powiedzieć, że za posiadanie oraz obrót znacznymi ilościami narkotyków może grozić nawet 12 lat więzienia. Z takimi konsekwencjami muszą się liczyć mężczyźni zatrzymani ostatnio w Warszawie.

Jaka kara za posiadanie i obrót znacznymi ilościami narkotyków?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 lipca 2022

Obrót znacznymi ilościami narkotyków

Działania policjantów z warszawskiego Bemowa prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola pozwoliły na przedstawienie zarzutów aż siedmiu osobom, które w ostatnich czterech latach handlowały znacznymi ilościami narkotyków. Wiadomo, że ich działalność odbywała się na terenie stolicy. Osoby te, uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. 

Seria zatrzymań w związku z handlem narkotykowymi

Grupa została zatrzymana dość sprawnie. Najpierw w ręce mundurowych trafiło pięć osób, które miały obracać znacznymi ilościami środków odurzających, psychotropowych oraz narkotyków. Kolejna, szósta osoba wpadła na Lotnisku Chopina w Warszawie. W tym przypadku zatrzymania dokonała lotniskowa Straż Graniczna. Siódmego podejrzanego nie trzeba było szukać… przebywał już bowiem w areszcie w związku z zupełnie innym przestępstwem.

Łącznie przy pierwszej zatrzymanej grupie zabezpieczono aż 4 kg narkotyków oraz pieniądze w gotówce. Było to około 130 tysięcy złotych. Zakazane substancje miały trafić do sprzedaży innym osobom. 

Adwokat próbował dać łapówkę funkcjonariuszowi KAS. Grożą mu poważne konsekwencjeAdwokat próbował dać łapówkę funkcjonariuszowi KAS. Grożą mu poważne konsekwencjeMartyna Kowalska


Kara za posiadanie i obrót narkotykami. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola na przedstawienie zatrzymanym zarzutów „dokonywania przestępstw dotyczących ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących obrotu narkotykami w znacznych ilościach i handlu nimi.

Sąd, na wniosek Prokuratora zastosował wobec 6 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Siódmy z mężczyzn został aresztowany na 2 miesiące. Za te przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności” – informuje stołeczna policja 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!