Ciężki transport pojedzie warszawskim odcinkiem S2. Koniec ograniczeń?

Ciężki transport wjedzie na warszawski odcinek S2 między węzłami Opacz, a Lubelska – informuje GDDKiA. Od 1 sierpnia do 30 września 2022 roku zniesiony będzie godzinowy zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 16 ton. To oznacza, że wszystkie pojazdy będą mogły przejechać przez całą „S” dwójkę w Warszawie. 

Ciężki transport pojedzie warszawskim odcinkiem S2. Koniec ograniczeń?
  • Michał Górecki
  • /
  • 26 lipca 2022

Ciężki transport na S2 w Warszawie

Dwumiesięczny wyjątek wprowadzony na stołecznym odcinku drogi ekspresowej S2 ma posłużyć obserwacjom, a następnie analizie ruchu. Ma być to materiał do dalszych decyzji ws. strategii zarządzania ruchem na tzw. Warszawskim Węźle Drogowym.

Obecnie, w godzinach 7:00-10:00 oraz 16:00-20:00, czyli w szczytach porannych i popołudniowym obowiązuje zakaz poruszania wszelkich pojazdów, których masa dopuszczalna przekracza 16 ton. „Po wprowadzeniu czasowej zmiany w organizacji ruchu przeprowadzimy pomiary natężenia ruchu i ocenimy warunki bezpieczeństwa” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

ZOBACZ FILM. Dziwne zachowanie kierowców w tunelu pod UrsynowemZOBACZ FILM. Dziwne zachowanie kierowców w tunelu pod UrsynowemMikołaj Frączak

Ruch na S2 w Warszawie

Ostatni odcinek trasy S2 od Puławskiej do węzła Warszawa-Wilanów funkcjonuje już pół roku. Zarządca ocenia, że ruch pojazdów, jak i zachowanie kierowców uległy ustabilizowaniu. Mimo że można mówić o wzroście natężenia pojazdów, niezauważalny jest wpływ na zwiększenie liczby wypadków, czy kolizji. Warto dodać, że w ciągu pół roku od otwarcia tunelem pod Ursynowem przejechało już 11,5 mln pojazdów. 

Jeśli obserwacje i analizy wypadną pomyślnie, możliwe jest zweryfikowanie istniejących zakazów i zniesienie ich w dłuższej perspektywie czasu.

Więcej kontroli na trasie S2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła do Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego o patrolowanie trasy, oraz prowadzenie kontroli. Wszelkie przypadki łamania przepisów o ruchu drogowym na tym odcinku mają być dokładnie egzekwowane. 

Warszawa: Tunel pod Ursynowem to „mandatowa” żyła złotaWarszawa: Tunel pod Ursynowem to „mandatowa” żyła złotaAnna Malinowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!