ARiMR: jest wsparcie finansowe dla pszczelarzy. Ile można zyskać?

Nabór na dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich rozpoczął się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Pszczelarze mogą wnioskować o pieniądze do końca maja 2022 roku. Wsparcie jest traktowane zgodnie z zasadami pomocy „de minimis” w rolnictwie. 

ARiMR: jest wsparcie finansowe dla pszczelarzy. Ile można zyskać?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 5 kwietnia 2022

Wsparcie finansowe dla pszczelarzy

To nie pierwszy raz, kiedy właściciele pasiek mogą ubiegać się o pomoc finansową w prowadzeniu swojej działalności. Podobny mechanizm pomocy działał już w ubiegłym roku. Według zapowiedzi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tegoroczne wsparcie będzie przydzielane na podobnych zasadach jak w 2021 roku. 

Podstawowy warunek pomocy finansowej dla pszczelarzy

Pieniądze mogą uzyskać pszczelarze, którzy prowadzą działalność nadzorowaną w zakresie utrzymania pszczół. Mowa o rodzinach pszczelich, które są wpisane do rejestru, który prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Konieczny jest również numer ewidencji producentów nadany przez ARiMR. 

Są dodatkowe pieniądze dla rolników – uzupełniająca płatność podstawowa 2022Są dodatkowe pieniądze dla rolników – uzupełniająca płatność podstawowa 2022Anna Malinowska

Pomoc dla pszczelarzy niezarejestrowanych w ARiMR

Jak się jednak okazuje, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie zamyka możliwości pomocy finansowej dla hodowców, którzy pozostają poza rejestrem. W takiej sytuacji pszczelarz musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego. Musi to nastąpić najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie. 

Ile wynosi finansowa pomoc dla pszczelarzy? 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że wsparcie przewidziane w programie wynosi 20 złotych do każdej rodziny pszczelej, która przetrwałą zimę.

Wnioski o pomoc należy kierować bezpośrednio do najbliższego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wymagane dokumenty można dostarczyć osobiście, ale może to zrobić także wyznaczony przez nas pełnomocnik. Inną drogą jest wysłanie kompletnego wniosku przesyłką rejestrowaną za pośrednictwem placówki Poczty Polskiej. Trzecią ewentualnością jest złożenie aplikacji drogą elektroniczną poprzez rządową platformę ePUAP. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!