Autobusy w fatalnym stanie. Porażające wyniki kontroli ITD

Połowa z autobusów skontrolowanych przez inspektorów dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego miała usterki. I to na tyle poważne, że do czasu ich naprawy zakazano dalszej jazdy. Inspektorzy zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i ukarali 3 kierowców mandatami.

Autobusy w fatalnym stanie. Porażające wyniki kontroli ITD
  • Michał Górecki
  • /
  • 8 grudnia 2022

Kiedy ferie zimowe 2023? Niektóre województwa nie muszą zbyt długo czekaćKiedy ferie zimowe 2023? Niektóre województwa nie muszą zbyt długo czekaćMichał Górecki

Stan autobusów jest katastrofalny. Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu skontrolował autobusy przewożące dzieci. Wyniki są porażające. 

Stan autobusów 

We wtorek (6 grudnia) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu skontrolowali autobusy obsługujące linie regularne w Oleśnicy i w powiecie oleśnickim oraz przewożące dzieci i młodzież do szkół. Sprawdzono 10 pojazdów. Stan techniczny autobusów weryfikowany był na mobilnej linii diagnostycznej. W przypadku połowy skontrolowanych pojazdów inspektorzy stwierdzili poważne usterki. Zastrzeżenia dolnośląskich inspektorów dotyczyły układów zawieszenia i hamulcowego, oświetlenia oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. W dwóch przypadkach różnica w sile hamowania kół na tej samej osi wynosiła ponad 40%.

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

Inspektorzy zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i wydali 5 zakazów dalszej jazdy autobusów do czasu ich naprawy. Trzech kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi – w dwóch przypadkach za prowadzenie pojazdu z usterkami technicznymi, a w jednym za niezasłoniętą tablicę informującą o przewozie dzieci, mimo że przewóz tego typu nie był wykonywany w chwili zatrzymania autobusu do kontroli.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: moto

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!