Kiedy ferie zimowe 2023? Niektóre województwa nie muszą zbyt długo czekać

Ferie zimowe planowane są w taki sposób, by zapewnić wymianę turnusów podczas zimowisk. Od wielu lat termin przerwy międzysemestralnej zależy od województwa, w którym mieści się dana szkoła. Jak wygląda rozkład dni wolnych zimą 2023 roku? 

Kiedy ferie zimowe 2023? Niektóre województwa nie muszą zbyt długo czekać
  • Michał Górecki
  • /
  • 5 grudnia 2022

Ferie zimowe z podziałem na województwa

Podział terminów ferii zimowych według granic województw to rozwiązanie sięgające dekad wstecz. Jedynym wyjątkiem był okres pandemii. Np. w 2021 roku ferie z uwagi na lockdown odbyły się w tym samym czasie dla całego kraju.

Kiedy zimowa przerwa świąteczna 2022?

Zanim jednak przyjdzie czas ferii, uczniowie mogą liczyć na nieco ponad tydzień odpoczynku od zajęć. W piątek 23 grudnia rozpoczyna się tzw. zimowa przerwa świąteczna związana ze świętami Bożego Narodzenia i potrwa do Nowego Roku. 

Kolizja na drodze zimą – o czym warto pamiętać?Kolizja na drodze zimą – o czym warto pamiętać?Rafał Stępniewski

Kiedy ferie zimowe 2023? 

I TURNUS FERII 26-29.01.2023

Najszybciej na ferie zimowe udadzą się uczniowie, uczęszczający do szkół w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim. W tych pięciu regionach potrwają one do 26 stycznia do 29 stycznia 2023 roku. 

II TURNUS FERII 23.01-05.02.2023

Drudzy w kolejności na zimowy odpoczynek udadzą się uczniowie z dwóch województw – podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Dla nich wyznaczono termin od 23 stycznia do 5 lutego 2023 r. Lista w przypadku drugiego turnusu jest dość krótka, dlatego, że kalendarzowo „zazębia” się on z I i III grupą regionów.

III TURNUS FERII 30.01.-12.02.2023

W III grupie, ferie rozpoczną się 30 stycznia do 12 lutego da 2023 r. W tym czasie dwutygodniową przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. 

IV TURNUS FERII 13-26.02.2023

W dniach od 13 do 26 lutego 2023 zaplanowano ferie dla czwartej grupy województw. Jako ostatni na zimowy odpoczynek wybiorą się uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

W każdym przypadku ferie dotyczą lokalizacji szkół, a nie miejsca zamieszkania uczniów. Miejscami mógłby się stworzyć potężny bałagan. To oznacza, że uczeń mieszkający na stałe w województwie łódzkim, ale uczący się w województwie mazowieckim, na ferie uda się w terminie odpowiednim dla drugiego z wymienionych regionów. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!