Beskid niski z nową niesamowitą atrakcją turystyczną!

Beskid Śląski do 2025 roku będzie miał kolejną atrakcję turystyczną – wieżę widokową ze ścieżką spacerową w koronie drzew. Konstrukcja ma powstać na Skolnitym w Wiśle.

Beskid niski z nową niesamowitą atrakcją turystyczną!
  • Joanna Gościńska
  • /
  • 15 marca 2023

Wieża na 35 metrów

Na Skolnitym w Wiśle początkiem wiosny rozpocznie się budowa trzydziestopięciometrowej wieży widokowej z blisko kilometrową ścieżką spacerową w koronach drzew. Konstrukcję, która do użytku ma zostać oddana w 2025 roku, ma wspierać 13 wież podporowych. Ponadto na sześciu platformach widokowych będą zlokalizowane punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii.

Budowla zostanie wykonana z drewna robinii pseudoakacji i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna. Obiekt będzie dostępny z poziomu terenu dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi w wózkach.

Atrakcje turystyczne Beskidu Śląskiego

Wieża widokowa w przyszłości stanie się kolejną atrakcją Beskidu Śląskiego, który jest bardzo popularnym i lubianym pasmem górskim leżącym zachodniej części polskich Beskidów, przy granicy z Czechami i Słowacją. Najbardziej znane szczyty Beskidu Śląskiego to Skrzyczne (1257 m n.p.m.) wznoszące się ponad Szczyrkiem oraz Barania Góra (1220 m n.p.m.).

Będzie wsparcie dla gmin górskich – na co mogą wydać pieniądze?Będzie wsparcie dla gmin górskich – na co mogą wydać pieniądze?Mikołaj Frączak

Skrzyczne to zarazem najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, należący do Korony Gór Polski. Można się na niego łatwo i szybko dostać za sprawą całorocznej kolei linowej Skrzyczne.

Najbardziej znana jest Wisła!

Jeśli chodzi o miejscowości, to tą najbardziej znaną jest Wisła, która co roku przyciąga tysiące turystów. Wspaniałe atrakcje, ładna zabudowa, bliskość pięknych szczytów, przepływająca tędy królowa rzek polskich, ciche zakątki, skocznia narciarska w Malince oraz zaludniony deptak i Rynek — to wszystko może zaoferować Wisła. Dodatkowego smaczku i niesamowitej popularności tej miejscowości dodaje słynny mieszkaniec tego zakątka Polski — Adam Małysz.

Zimą turyści doceniają szczególnie pobliski Szczyrk. To właśnie w tej miejscowości, na stokach Skrzycznego ulokowało się najwięcej wyciągów narciarskich w regionie i poprowadzonych jest najwięcej tras zjazdowych (ponad 60 km) na Podbeskidziu. Tutaj też działa największy ośrodek narciarski — Centralny Ośrodek Sportu z kolejką krzesełkową na Skrzyczne. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!