Biedronka uruchomiła mobilną aplikację. Czy zrewolucjonizuje zakupy?

Biedronka uruchomiła mobilną aplikację na telefony z Androidem oraz iPhone’y, która ma zrewolucjonizować zakupy. Czy okaże się pomocna podczas wizyt w sklepie, czy też stanie się niewypałem, jak jej poprzedniczka sprzed ośmiu lat? Sprawdziliśmy.

Biedronka uruchomiła mobilną aplikację. Czy zrewolucjonizuje zakupy?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 30 maja 2022

Biedronka – aplikacja mobilna

Pierwsza aplikacja mobilna „Moja Biedronka” pojawiła się w telefonach Polaków około ośmiu lat temu. Sama w sobie była wówczas pewną nowością, jednak jej praktyczne zastosowanie ograniczyć można było do sprawdzenia promocji, przygotowania listy zakupów oraz sprawdzenia przepisów kulinarnych. To wszystko. Już wtedy, przy dużo niższych możliwościach smartfonów, mogła wzbudzać pewien niedosyt. 

Teraz portugalska sieć zapowiedziała nowe otwarcie i ruszyła z aplikacją pod nazwą „Biedronka”. Najwyraźniej Jeronimo Martins przemyślało swoje dotychczasowe działania w tym obszarze, a może bardziej zauważyło ich brak w ostatnich latach. 

Biedronkowa aplikacja zrewolucjonizuje zakupy?

Jeśli zobaczysz w markecie klientów skanujących telefonami produkty lub (sic!) potrząsających nimi, to znaczy, że trafiłeś właśnie na jednych z pierwszych użytkowników nowej aplikacji. Program w ocenie sieci ma ułatwić zakupy, w tym także polowanie na okazje cenowe. I choć w naszej opinii jest za wcześnie, by prognozować sukces mobilnego rozwiązania Biedronki, trzeba przyznać, że aplikacja wprowadziła kilka ciekawych rozwiązań, które sprawią, że zakupy z telefonem w ręku, mogą stać się naszą codziennością.

Aplikacja e-Toll. Kto może z niej korzystać?Aplikacja e-Toll. Kto może z niej korzystać?Anna Malinowska

Innowacje w aplikacji Biedronki

Aplikacja Biedronki pozwala m.in. na płatności Blikiem bez używania kodu, tworzenie spersonalizowanych ofert, a także bardzo praktyczny skaner cen. Ci, którzy nie mogą znaleźć cenówki i szukają po ścianach stacjonarnego czytnika, z pewnością docenią to rozwiązanie.

Dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą uruchomiono historię transakcji, szybki kontakt z biurem obsługi oraz aktualne gazetki z ofertą. Będzie można także korzystać w ten sposób z programu „Moja Biedronka” bez konieczności podawania plastikowej karty lub numeru telefonu przy kasie. 

Dlaczego ludzie potrząsają telefonami w sklepie?

Jedną z funkcji aplikacji Biedronki jest „shakeomat”. „Produkty oferowane w jej ramach będą objęte specjalnymi rabatami. Aby aktywować ofertę, należy wejść do aplikacji, kliknąć okienko z tą ofertą, a następnie potrząsnąć urządzeniem mobilnym, używając tzw. shakeomatu, tak aby licznik w aplikacji wskazał 100%. Oferta „Shakeomat”, obowiązuje od momentu jej aktywacji do końca danego dnia” –informuje biuro prasowe sieci. Akurat to rozwiązanie może być zabawne. 

Skąd ściągnąć aplikację Biedronka?

Aplikację można ściągnąć z oficjalnych sklepów Google Play w przypadku urządzeń z Androidem oraz AppStore dla iPhonów. Pobranie programu oraz jego uruchomienie, jest banalnie proste i zajmuje chwilę. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na CV?
Praca

Dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na CV?

W trakcie poszukiwania pracy nie ma nic bardziej frustrującego niż milczący telefon. Zdarza się, że wysyłamy kilkanaście, kilkadziesiąt CV do różnych pracodawców i na żaden z nich nie otrzymamy...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!