fb

Canal+ rozprawił się ze stronami nielegalnie udostępniającymi jego treści

Administrator stron internetowych, na których nielegalnie udostępniane były treści Canal+, zapłaci za swoje działania związane z naruszeniem praw autorskich. Mowa o ponad 240 tys. nielegalnych plików z filmami, serialami i innymi materiałami. 

Canal+ rozprawił się ze stronami nielegalnie udostępniającymi jego treści
  • Anna Malinowska
  • /
  • 22 lipca 2022

Canal+ przejmuje pirackie domeny

Nielegalne pliki zostały wykryte na trzech serwisach internetowych: rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl. Administrator musiał wyłączyć serwisy w związku z działaniami organów ścigania. Ponadto zawarł porozumienie, na mocy którego Canal+ przejął… domeny rapidu.net oraz darkw.pl. Będzie musiał także zapłacić za prawa autorskie.

Obecnie przejęte przez Canal+ domeny służą do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników. Obecnie znajduje się na nich informacja o legalnej ofercie prawowitego serwisu. Jak dotąd, to pierwsza taka inicjatywa w naszym kraju. 

Monitoring sieci kontra piraci

Sekcja do walki z piractwem, jaka działa w strukturach Canal+ Polska S.A. prowadzi stale monitoring internetu. Wykryto, że pod wspomnianymi stronami internetowymi, które są zarządzane przez tego samego administratora, znajdują się „znaczne ilości utworów, w tym m.in. filmy i seriale, do których prawa posiada Spółka”. 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chwali Netflixa. Chodzi o ochronę dzieciKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji chwali Netflixa. Chodzi o ochronę dzieciMikołaj Frączak

Potężna skala piractwa

Jak podaje firma, o skali działania piratów świadczą dane z raportu przejrzystości, jaki przygotowuje Google. Okazało się, że tylko w przypadku rapidu.net wpływały wnioski ponad 600 podmiotów z całego świata, aby usunięte zostało ponad 12,6 mln adresów URL. To sprawia, że serwis ten ulokował się na 20 miejscu w światowym rankingu podobnych stron. 

Polubowne porozumienie z piratami

W ramach zawartego porozumienia Administrator rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl uznał roszczenia CANAL+ Polska dotyczące naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę ustalonej kwoty, podjął działania zapobiegające podobnym naruszeniom w przyszłości, czego domagała się Spółka”. To jednak nie wszystko. Administrator pirackich serwisów oddał do dyspozycji Canal+ domeny rapidu.net oraz darkw.pl. Teraz nadawca za ich pośrednictwem zachęca do korzystania z legalnych źródeł multimedialnych treści. 

8Fpq9AYeClJvwAAAAASUVORK5CYII=Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Policja rekrutuje kontrterrorystów
Policja

Policja rekrutuje kontrterrorystów

Komenda Główna Policji zachęca do wstąpienia w szeregi kontrterrorystów – czytamy na stronie internetowej stróżów prawa. Przy tej okazji publikuje film (zamieszczamy go poniżej) oraz wywiad...
Konkurs na Polski Produkt Przyszłości
Ciekawostki

Konkurs na Polski Produkt Przyszłości

Jeszcze tylko kilka dni pozostało chętnym firmom do zgłoszenia się do konkursu „Polski Produkt Przyszłości” – przypomina Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Co zrobić by ze swoimi produktami...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!