Będzie nowa funkcja w mObywatelu

Ewidencja oraz wydawanie lokalnych dokumentów elektronicznych przez mObywatela? Już niebawem samorządy będą miały taką możliwości. Obecnie Cyfryzacja KPRM zaprasza chętne gminy do wzięcia udziału w pilotażu rozwiązania pod nazwą „mObywatel – Uprawnienie”. 

Będzie nowa funkcja w mObywatelu
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 5 sierpnia 2022

Rusza pilotaż nowej funkcji mObywatela

Cyfryzacja KPRM planuje wdrożenie pilotażowego rozwiązania, które pozwoli na prowadzenie ewidencji oraz wydawanie lokalnych dokumentów elektronicznych za pośrednictwem aplikacji mObywatel. Mowa o takich rozwiązaniach jak „karta wędkarska”, „gminna karta dużej rodziny”, „karta mieszkańca” etc.

Usługa ta będzie adresowana do samorządów, które chcą umożliwić obywatelom szersze spektrum posługiwania się dokumentami w cyfrowej formie

Bilety kolejowe na mObywateluBilety kolejowe na mObywateluMikołaj Frączak

Lokalne dokumenty w mObywatelu

Usługa „Uprawnienie” ma być prostym sposobem na prowadzenie ewidencji dokumentów elektronicznych, a także wydawanie ich na podstawie danych zapisanych w gminnych systemach. 

To oznacza, że w ręce chętnych samorządów trafi zupełnie nowe narzędzie do tworzenia różnych dokumentów w wersji elektronicznych. Do ich dyspozycji będą przekazane szablony oraz szerokie możliwości zarządzania. 

Co ważne wdrożenie usługi w jednostkach samorządu terytorialnego będzie całkowicie bezpłatne. 

Pilotaż nowej funkcji w mObywatelu

Na początek nowa usługa będzie dostępna tylko w pięciu gminach, które jako pierwsze zgłoszą się na adres mailowy[email protected], najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2022 r.

Czym jest mObywatel?

Aplikacja mObywatel dostępna jest zarówno na urządzenia działające w systemie Android jak i iOS. Rozwiązanie to nazywane jest także cyfrowym portfelem na dokumenty. Obecnie obejmuje takie usługi jak: mPrawo Jazy, mPojazd, mLegitymacja szkolna, mLegitymacja studencka, Karta Dużej Rodziny, Małopolska Karta Aglomeracyjna, bilet kolejowy i inne. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!