Chcesz, aby Twoja firma brała udział w odbudowie Ukrainy? Wypełnij ten formularz!

W internecie działa już formularz, za pośrednictwem którego prywatne firmy mogą zgłaszać swoją gotowość do udziału w odbudowie Ukrainy. Narzędzie to uruchomiło Ministerstwo Aktywów Państwowych. Resort chce, by w rejestrze pojawiały się nie tylko spółki Skarbu Państwa.

Chcesz, aby Twoja firma brała udział w odbudowie Ukrainy? Wypełnij ten formularz!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 17 czerwca 2022

Formularz ws. odbudowy Ukrainy

Formularz uruchomiony przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, jest już dostępny pod tym linkiem. Resort przygotowuje obecnie specjalny raport na temat udziału polskiego biznesu w działaniach, które rozpoczną się już po zakończeniu wojny. „Chcemy, aby w dokumencie, oprócz spółek Skarbu Państwa, znalazła się też propozycja prywatnych firm” – czytamy na rządowych stronach.

 

Spółki Skarbu Państwa a odbudowa Ukrainy

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że kierowany przez niego resorty ma już rozeznanie, w jaki sposób państwowe firmy mogą zaangażować się w proces odbudowy Ukrainy po zniszczeniach wojennych. 

Ministerstwo jednak chce, by raport na temat udziału polskich firm w tym procesie był znaczenie szerszy. „Chcę również uwzględnić do niego podmioty prywatne, by nasza propozycja była możliwie pełna” – zaznaczył Sasin. 

Odbudowa Ukrainy a wielkość firm

Ministerstwo zachęca, by przez formularz zgłaszały się zarówno małe, jak i duże firmy prywatne, które są zainteresowaniem zaangażowaniem na Ukrainie po zakończeniu działań wojennych. 

Kolejnym krokiem będzie wspólna analiza raportu na poziomie dwustronnym między przedstawicielami Polski oraz Ukrainy. Chodzi o to, by konkretna propozycja, jaka zostanie przesłana przez władze z Warszawy była dobrze dopasowaną odpowiedzią na potrzeby oraz oczekiwania naszych sąsiadów zza rzeki Bug.Strona ukraińską jest otwarta na naszą propozycję. W odbudowie swojego kraju chętnie widziałaby udział naszych firm za którymi stoi polski rząd” - podsumował minister Jacek Sasin. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!