„Cyfrowy Polsat” i „Ipla” przechodzą do historii

Rusza przemeblowanie w brandach Grupy Polsat Plus. Zmiany obejmą nie tylko logotypy Telewizji Polsat oraz sieci komórkowej Plus. Jak wynika z ostatniego komunikatu, radykalnie zmienią się także nazwy popularnych w Polsce marek „Cyfrowy Polsat” oraz „Ipla”. Jakie nazwy będą nosiły po zmianie? 

„Cyfrowy Polsat” i „Ipla” przechodzą do historii
  • Anna Malinowska
  • /
  • 30 lipca 2021

Zmiany logotypów Polsatu i Plusa

W czerwcu br. zapowiedziano już zmiany logotypów Polsatu i Plusa. W pierwszym przypadku zniknie towarzyszący marce niemal od początku istnienia stylizowany symbol promienistego słońca. Plus natomiast pożegna się z dobrze rozpoznawalnym logiem będącym kompozycją uśmiechniętej twarzy i symbolu „+”. Logotypy obu firm, które znajdują się przecież w jednej grupie, będą do siebie podobne. Zastosowana zostanie ta sama czcionka. W warstwie graficznej oba będą posiadały zbliżony do siebie element przywołujący w naszej ocenie skojarzenia z przestrzennym motywem kuli.

W przypadku Polsatu będzie to charakterystyczny żółty kolor nawiązujący do słońca. Plus natomiast będzie identyfikowany w barwie zielonej (tak jak obecnie). 

Najstarszy logotyp w telefonii komórkowej

Dodajmy, że logotyp Plusa, po rebrandingu Ery w 2011 roku był jedynym znakiem firmowym w branży telefonii komórkowej, który przetrwał od początku rewolucji GSM czyli od lat 90-tych. „Po drodze” nastąpiła w nim tylko jedna, kosmetyczna zmiana dotycząca wielkości pierwszej litery „P” z wielkiej na małą.

Rola linków w pozycjonowaniuRola linków w pozycjonowaniuMonika Świetlińska

Dlaczego firmy zmieniają logotypy?

Jak tłumaczy Grupa Polsat Plus nowe logotypy „zostały zaprojektowane z myślą o przyszłości, przejrzystości i wykorzystują specjalnie zaprojektowaną dla Grupy, indywidualną typografię, charakterystyczny element graficzny oraz kolory. Zielony kolor Plusa to m.in. innowacja i rozwój oraz troska o środowisko i lepsze życie. Żółty kolor Polsatu to energia, radość i optymizm płynące ze słońca — nierozerwalnie związanego z Polsatem. Dzięki temu marki będą w sposób prosty i wyrazisty kojarzyć się z Grupą”.

Polsat Cyfrowy i Ipla zmieniają nazwy

Wiadomo już, że marka „Cyfrowy Polsat” zmieni się w „Polsat Box”, natomiast popularny serwis „Ipla” oraz „Cyfrowy Polsat Go” będą jednym serwisem pod nazwą „Polsat Box Go”, wynika z komunikatu opublikowanego przez grupę w ostatnich dniach lipca. Jak wyjaśniono „w obszarze wizualnym i komunikacyjnym następuje harmonizacja strategiczna marek”. 

Nasza Klasa już nie działa. Koniec polskiego serwisu społecznościowegoNasza Klasa już nie działa. Koniec polskiego serwisu społecznościowegoMichał Górecki

Kiedy zostaną zmienione nazwy Cyfrowego Polsatu i Ipli?

W komunikacie nie padł jeden, konkretny termin zmian nazw popularnych usług. Z komunikatu wynika, że zostaną one wprowadzone w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby klienci oraz widzowie mieli czas na zapoznanie się z nową identyfikacją wizualną. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!