Poczta Polska szuka miejsc pod automaty paczkowe

Poczta Polska szuka miejsca pod automaty paczkowe do obierania i nadawania przesyłek. Komunikat w tej sprawie pojawił się już na oficjalnej stronie spółki Skarbu Państwa. Jak zgłosić miejsce pod takie urządzenie? 

Poczta Polska szuka miejsc pod automaty paczkowe
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 29 lipca 2021

Automaty paczkowe Poczty Polskiej — jak zgłosić miejsce?

Poczta Polska zamieściła na swojej stronie internetowej formularz, dla chętnych, którzy chcieliby na swoim terenie zlokalizować automat paczkowy należący do spółki skarbu państwa. 

Zgłoszenie musi zawierać dane proponowanego miejsca zawierające nazwę ulicy, miejscowości oraz kod pocztowy wskazanej lokalizacji. Opcjonalnie można zamieścić także zdjęcia oraz opis dodatkowy proponowanego miejsca. Konieczne jest także wskazanie danych osoby zgłaszającej wraz z numerem telefonu, adresem mailowym oraz zaznaczoną zgodą na przetwarzanie tych informacji (RODO). 

Automaty paczkowe Poczty Polskiej — gdzie mogą powstać?

Zgodnie z krótką informacją na stronie Poczty Polskiej, miejsce może zgłosić osoba, która posiada prawo do dysponowania gruntem o powierzchni minimum 5 metrów bieżących. Wskazana lokalizacja pod automat musi być łatwo dostępne 24 godziny na dobę i we wszystkie dni tygodnia. To oznacza, że nie może to być zamykany na noc lub na weekend plac. 

Poczta Polska zwraca uwagę także na kwestie związane z zasilaniem. We wskazanym miejscu musi istnieć możliwość przyłączenia do automatu prądu elektrycznego

Robisz zakupy poza UE? Uważaj na oszustów!Robisz zakupy poza UE? Uważaj na oszustów!Mikołaj Frączak

Wysłałem zgłoszenie. Co dalej?

Osoba, która wypełni formularz oraz wyrazi zgodę na kontakt ze strony przedstawiciela Poczty Polskiej przez telefon lub maila, powinna czekać na ruch ze strony spółki. Pocztowcy zastrzegają jednak, że skontaktują się wyłącznie z wybranymi osobami zgłaszającymi, by przedstawić swoją ofertę wykorzystania miejsca. Ma to nastąpić po przeanalizowaniu proponowanych lokalizacji. 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!