Czy udaje się odnaleźć skradziony samochód?

Zazwyczaj bywa tak, że kradzież samochodu oznacza bezpowrotną utratę pojazdu. Zdarzają się jednak przypadki, w których policji udaje się odzyskać skradzione auta. Tak było w Piasecznie, gdzie ostatnio udało się odzyskać aż 10 z 14 aut, które trafiły w ręce złodziei. 

Czy udaje się odnaleźć skradziony samochód?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 10 marca 2022

Czy skradziony samochód można odzyskać?

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, zajmujący się przestępczością samochodową odzyskali w ostatnich dniach 10 z 14 aut, jakie skradziono z terenu miasta Piaseczno k. Warszawy. 

Przy tej okazji udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 27 i 39 lat, którym postawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także kradzieży z włamaniem. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Ranking najczęściej kradzionych aut —  TOP 10Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Michał Górecki


Po jakim czasie udaje się odzyskać skradzione samochody

Udana akcja była rezultatem działań, jakie rozpoczęły się w nocy z 8 na 9 lutego 2022 roku. Wówczas policjanci z warszawskiego Wilanowa próbowali zatrzymać do kontroli BMW, którym podróżowali zamaskowani mężczyźni. Pojazd nie zatrzymał się na wezwania i zniknął z oczu funkcjonariuszy wśród osiedlowych uliczek. Policji udało się odnaleźć pusty samochód. Jak się okazało, jego tablice rejestracyjne pochodziły z zupełnie innego pojazdu. Auto zabezpieczono. Odnaleziono także oryginalne tablice przypisane do samochodu. 

Następnego dnia było już wiadomo, że niemiecki samochód był jednym z 14 skradzionych z terenu jednej z firm działających na terenie Piaseczna. Było to 12 BMW, Hyundai oraz Lexus. Sprawę przejął wydział do walki z przestępczością samochodową stołecznej komendy.

Odnalezienie kolejnych samochodów

Jak relacjonuje policja, jeszcze tego samego dnia policji udało się znaleźć i zabezpieczyć 4 samochody marki BMW, które złodzieje pozostawili w dzielnicy Wawer. Kolejne dwa udało się zlokalizować w Nowym Dworze Mazowieckim. 

Policji udało się także ustalić, że kolejne auto znajduje się w garażu w Łowiczu.

Jak wygląda akcja poszukiwania skradzionych samochodów?

Do działania włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie oraz stołeczny wydział wywiadowczo-patrolowy. W wyniku dalszych działań odzyskano kolejne auta 2 BMW, Lexus oraz Hyundai, pozostawione na osiedlu domów jednorodzinnych w Grodzisku Mazowieckim. Kolejne BMW ukryto w gminie Łomianki. 


Łącznie policjanci odzyskali 10 z 14 skradzionych samochodów. Właściciel oszacował wartość odzyskanego mienia na kwotę ponad 2 milionów złotych” – czytamy w komunikacie prasowym KSP. Sprawa ma charakter rozwojowy. 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!