fb

Dlaczego nie działa Twój e-PIT?

Od 3 lutego możesz mieć problem ze skorzystaniem z usługi Twój e-PIT. Służy ona do automatycznego przygotowania i udostępniania przez Krajową Administrację Skarbową rocznych zeznań podatkowych PIT. 

Dlaczego nie działa Twój e-PIT?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 lutego 2022

Nie działa Twój e-PIT co się stało?

Od razu uspokajamy, nie jest to nagła awaria. Z elektronicznej usługi fiskusa będzie można skorzystać po 14 lutego. To właśnie wtedy dobiegnie końca przeszło dziesięciodniowa przerwa w działaniu tego internetowego narzędzia. 

Jakie zeznania podatkowe przez Twój e-PIT?

Twój e-PIT pozwala na przygotowanie i dalsze udostępnienie zeznań podatkowych oznaczonych symbolami PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38. Warto pamiętać, że to rozwiązanie działające od 1.02.2021 nie obejmuje przychodów z działalności gospodarczej, a także działów specjalnych produkcji rolnej. 

 

Przerwa w działaniu Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiły przerwę w działaniu usługi Twój e-PIT. Potrwa ona od 3 do 14 lutego 2022 roku. „Przygotowujemy zeznania PIT za 2021 rok, które będą dostępne od 15 lutego. Przepraszamy za utrudnienia. Zachęcamy do korzystania z pozostałych usług e-Urzędu Skarbowego!” - napisano w krótkim komunikacie udostępnionym na resortowych stronach internetowych.

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko uzbrojenie się w cierpliwość. Osoby, które chcą rozliczyć się z fiskusem za 2021 roku, będą mogły to zrobić dopiero w drugiej połowie lutego. Przypomnijmy, czas na rozliczenie PIT upływa z ostatnim dniem kwietnia, zatem na wypełnienie podatkowego obowiązku pozostało jeszcze trochę czasu.

Popularność usługi Twój e-PITPopularność usługi Twój e-PITMartyna Kowalska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!