Dlaczego nie działa Twój e-PIT?

Od 3 lutego możesz mieć problem ze skorzystaniem z usługi Twój e-PIT. Służy ona do automatycznego przygotowania i udostępniania przez Krajową Administrację Skarbową rocznych zeznań podatkowych PIT. 

Dlaczego nie działa Twój e-PIT?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 lutego 2022

Nie działa Twój e-PIT co się stało?

Od razu uspokajamy, nie jest to nagła awaria. Z elektronicznej usługi fiskusa będzie można skorzystać po 14 lutego. To właśnie wtedy dobiegnie końca przeszło dziesięciodniowa przerwa w działaniu tego internetowego narzędzia. 

Jakie zeznania podatkowe przez Twój e-PIT?

Twój e-PIT pozwala na przygotowanie i dalsze udostępnienie zeznań podatkowych oznaczonych symbolami PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38. Warto pamiętać, że to rozwiązanie działające od 1.02.2021 nie obejmuje przychodów z działalności gospodarczej, a także działów specjalnych produkcji rolnej. 

 

Przerwa w działaniu Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiły przerwę w działaniu usługi Twój e-PIT. Potrwa ona od 3 do 14 lutego 2022 roku. „Przygotowujemy zeznania PIT za 2021 rok, które będą dostępne od 15 lutego. Przepraszamy za utrudnienia. Zachęcamy do korzystania z pozostałych usług e-Urzędu Skarbowego!” - napisano w krótkim komunikacie udostępnionym na resortowych stronach internetowych.

Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko uzbrojenie się w cierpliwość. Osoby, które chcą rozliczyć się z fiskusem za 2021 roku, będą mogły to zrobić dopiero w drugiej połowie lutego. Przypomnijmy, czas na rozliczenie PIT upływa z ostatnim dniem kwietnia, zatem na wypełnienie podatkowego obowiązku pozostało jeszcze trochę czasu.

Popularność usługi Twój e-PITPopularność usługi Twój e-PITMartyna Kowalska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!