Długie weekendy 2021

Kalendarz w 2021 roku nie będzie łaskawy dla osób, które lubią długie weekendy. Nie ma co liczyć ani na długą majówkę, ani na ustawowe wolne w sierpniu. Co więcej, Boże Narodzenie wypadnie idealnie w weekend tj, w sobotę i niedzielę. Z tego powodu dobrze jest już teraz zaplanować przyszłoroczny urlop. Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że planów na odpoczynek nie pokrzyżuje koronawirus, czego w imieniu redakcji życzymy naszym Czytelnikom.

Długie weekendy 2021
  • Michał Górecki
  • /
  • 14 grudnia 2020

Urlop w styczniu 2021

Nowy 2021 rok możemy rozpocząć nieco leniwie. Najpierw Nowy Rok (1.01), który wypada w piątek, chwilę później Święto Trzech Króli (6.01), które tym razem będzie w środę. A zatem biorąc dwa dni urlopu (4,5.01), możemy utargować w kalendarzu sześć dni wolnego. Decydując się na cztery dni  urlopu (dodatkowo 7,8.01) zyskujemy łącznie 10 dni odpoczynku.

Zapewne wiele osób zdecyduje się na takie rozwiązanie, biorąc pod uwagę ujednolicone dla całego kraju ferie zimowe. Niestety, ze względu na obostrzenia, z pewnością nie będzie to czas wyjazdów.

Wielkanoc 2021

Święta Wielkanocne to tradycyjnie święta ruchome, ale w niezmiennym miejscu w kalendarzu tygodniowym – drugi dzień zawsze wypada w poniedziałek. W tym roku najważniejsze święta chrześcijan przypadają 4 i 5 kwietnia.

Majówka 2021

Tegoroczna majówka nie daje możliwości do szczególnie długiego urlopu. 1 maja, czyli Święto Pracy wypada w sobotę, co daje jedynie możliwości odbioru dnia wolnego w innym terminie. Z kolei 3 maja przypada na poniedziałek, co oznacza, że majowy weekend potrwa trzy dni. Chyba, że uzupełnimy go urlopem wypoczynkowym.

Innym ustawowym dniem wolnym są Zielone Świątki, czyli Święto Zesłania Ducha Świętego, ale dotyczą one jedynie osób pracujących w niedzielę. W tym roku będzie to 23 maja.

Nowe technologie płatności poprawiają efektywność działania przedsiębiorstwNowe technologie płatności poprawiają efektywność działania przedsiębiorstw Bartosz Tomczyk

Boże Ciało 2021

Boże Ciało jest świętem ruchomym, ale zawsze przypadającym w czwartek. Co przy jednym dniu wolnego daje nam czterodniowy odpoczynek od pracy. W 2021 roku Boże Ciało wypada 3 czerwca.

Wolne w sierpniu 2021

W tym roku bardzo niekorzystnie wypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia). Tym razem będzie to niedziela, a zatem pracujący od poniedziałku do piątku, nie będą mogli odebrać tego dnia z puli dni wolnych.

Dni wolne w listopadzie 2021

Uroczystość Wszystkich Świętych w 2021 roku (1.11) przypada na poniedziałek, co oznacza wydłużenie weekendu o jeden dzień oraz możliwość lepszego zaplanowania wyjazdów na cmentarze. Dodatkowa okazja do odpoczynku od pracy, czyli Narodowe Święto Niepodległości (11.11) będzie w czwartek, co przy jednym dniu urlopu wypoczynkowego pozwala na czterodniową przerwę.

Boże Narodzenie 2021

Wyjątkowo niekorzystnie w 2021 roku wypada Boże Narodzenie (25-26.12), które przypadnie dokładnie na sobotę i niedzielę. W związku z tym, zgodnie z przepisami będzie można odebrać jeden dzień wolnego w innym terminie.

Kalendarz dni wolnych 2021

Poniżej prezentujemy pełen kalendarz dni wolnych w 2021 roku.

1 stycznia 2021, piątek – Nowy Rok

6 stycznia 2021, środa – Święto Trzech Króli

4-5 kwietnia 2021, niedziela — poniedziałek, Wielkanoc

1 maja 2021, sobota — Święto Pracy

3 maja 2021, poniedziałek – Święto Konstytucji Trzeciego Maja

23 maja 2021, niedziela — Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)

3 czerwca 2021, czwartek – Boże Ciało

15 sierpnia 2021, niedziela – Święto Wniebowzięcia N.M.P.

1 listopada 2021, poniedziałek – Wszystkich Świętych

11 listopada 2021, czwartek – Narodowe Święto Niepodległości

25-26 grudnia 2021, sobota – niedziela – Boże Narodzenie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!