Do urzędu skarbowego nadal trzeba się umawiać

Już 4 mln wizyt w urzędach skarbowych odbyło się po wcześniejszym umówieniu poprzez internetowy system rezerwacji – informuje Krajowa Administracja Kadrowa. Rozwiązanie wprowadzone w czasie drugiej fali pandemii nadal jest stosowane – chcesz iść do skarbówki? Musisz się umówić!

Do urzędu skarbowego nadal trzeba się umawiać
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 17 września 2021

Czy trzeba się umówić na wizytę w urzędzie skarbowym?

System umawiania się na wizyty w urzędach skarbowych wprowadzono w samym środku drugiej fali koronawirusa, kiedy każdego dnia stwierdzano kilkanaście tysięcy zakażeń. Najwyraźniej system się przyjął, bowiem w dalszym ciągu bezpośrednia wizyta w skarbówce jest możliwa po uprzednim umówieniu.

Nowe rozwiązanie wprowadzono 26 października 2020 roku, jednak na początku tylko w 5 województwach. Nowy model obsługi objął cały kraj niedługo później, bo 16 listopada, o czym pisaliśmy w Dzienniku Prawnym tutaj. Wówczas zmianę argumentowano nie tylko większym bezpieczeństwem, ale także komfortem kontaktów z fiskusem. 

Urząd Skarbowy sprawdza… satysfakcję klientówUrząd Skarbowy sprawdza… satysfakcję klientówMikołaj Frączak

Umawianie się na wizytę w Urzędzie Skarbowym

Jak wylicza Krajowa Administracja Skarbowa w ciągu 10 miesięcy od wprowadzenia nowego rozwiązania, podatnicy umówili się tą drogą z urzędami skarbowymi 4 mln razy. Rachunek jest prosty. To daje ok. 20 tys. wizyt każdego dnia oraz 400 tys. wizyt miesięcznie w skali kraju.

Jak umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym?

Na wizyty w konkretnym urzędzie skarbowym można umówić się przez internet, a także telefon. Jeśli wybraliśmy drogę internetowąnależy wejść na stronę https://wizyta.podatki.gov.pl/ lub witrynę swojego urzędu skarbowego, a następnie postępować zgodnie z zamieszczoną instrukcją. Można też zadzwonić w tej sprawie do swojego urzędu (numery telefonów znajdziemy na stronie internetowej urzędu). Mamy możliwość m.in. wybrania dogodnego terminu oraz godziny spotkania z urzędnikiem. Potwierdzenie wysyłane jest za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Urząd skarbowy przypomni o wizycie SMS-em.

Jeżeli umówimy się za pomocą elektronicznego formularza, urząd skarbowy z odpowiednim wyprzedzeniem przypomni o wizycie dzięki systemowi powiadomień SMS. Działa on już od początku września 2021 roku. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie”

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!