Dodatek finansowy dla żołnierzy-weteranów, którzy nadal służą w wojsku

Dobrą informację żołnierzom-weteranom nadal służącym w wojsku przekazał szef MON 24 września w Markach. Poinformował o planowanej nowelizacji ustawy o weteranach i rozszerzeniu wsparcia dla weteranów poszkodowanych pozostających w służbie wojskowej.

Dodatek finansowy dla żołnierzy-weteranów, którzy nadal służą w wojsku
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 września 2022

Nie tylko dla poszkodowanych

- Mamy w Wojsku Polskim ponad 31 tysięcy żołnierzy-weteranów, ponad 800 weteranów poszkodowanych. Zadaniem państwa polskiego jest zapewnienie opieki tym ludziom. Mamy też ustawę o weteranach, znowelizowaną kilka lat temu, która została przez samych weteranów określona jako najlepsza w Europie - powiedział Mariusz Błaszczak, wicepremier-minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami-weteranami.

Teraz czas na kolejny krok. - Przygotowaliśmy kolejną nowelizację ustawy polegającą na tym, żeby dodatek finansowy dla żołnierzy weteranów poszkodowanych wypłacany był nie tylko tym żołnierzom, którzy odeszli ze służby, ale również tym, którzy wciąż służą w szeregach Wojska Polskiego. Sądzę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Chodzi o to, żeby docenić tych żołnierzy, którzy za Polskę narażali swoje życie i zdrowie służąc na misjach poza granicami kraju”- mówił wicepremier podczas inauguracji zawodów, podkreślając rolę, jaką dla bezpieczeństwa państwa mają misje żołnierzy Wojska Polskiego poza granicami kraju.

WOT się rozrośnie. Powstanie Komponent Obrony PograniczaWOT się rozrośnie. Powstanie Komponent Obrony PograniczaMichał Górecki

- Służba żołnierzy-weteranów jest bardzo ważna, co widzimy w kontekście wydarzeń, które mają miejsce teraz. Rosja napadła na Ukrainę. Polska została zaatakowana w sposób hybrydowy jesienią ubiegłego roku z terytorium Białorusi. Polska granica została utrzymana dzięki służbie naszych żołnierzy. Z pomocą przyszli nam żołnierze państw sojuszniczych - przypomniał.

Mariusz Błaszczak przekazał tę informację żołnierzom-weteranom podczas zawodów sportowych „Wyzwanie Weterana”.

Fot. Wojsko Polskie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!