Dodatkowe 1500 zł dla emerytów. Już w 2023

Dodatkowe pieniądze będą dostępne dla emerytów?

Dodatkowe 1500 zł dla emerytów. Już w 2023
  • Anna Malinowska
  • /
  • 27 grudnia 2022

W 2023 r. seniorzy będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe. Będzie dostępne już w kwietniu.

Inflacja, coraz wyższe ceny nie dają wytchnienia portfelom Polaków. W 2023 roku ma być równie trudno. Ceny raczej nie będą spadać. Za wiele dóbr trzeba będzie płacić wciąż sporo. Jednak emeryci mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.

Trzynasta emerytura 2023 r. 

Dużym zastrzykiem gotówki będzie trzynasta emerytura. Jej wysokość ma wynieść 1445,48 zł. Minimalna emerytura, po waloryzacji w marcu wyniesie dokładnie tyle. W kwietniu będzie wypłacona dodatkowa emerytura. Dodatkowo część emerytów dostanie też „czternastkę”.

Kwalifikacja wojskowa 2023. Zobacz, kto dostanie wezwanieKwalifikacja wojskowa 2023. Zobacz, kto dostanie wezwanieMikołaj Frączak


- Jeśli będziemy nadal rządzić, trzynastka i czternastka będą utrzymane. Chcemy czternastkę na stałe wpisać do ustawy — powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez "Super Expressem".

Waloryzacja emerytur 2023

W przypadku emerytur 2023 zmienią się zasady waloryzacji 2023. Będzie ona procentowo-kwotowa. Dzięki temu od marca 2023 r. świadczenia wzrosną nie mniej niż o 250 zł 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!