Drakula zaprasza na szczepienie przeciwko covid-19

Kreatywność organizatorów szczepień może zaskoczyć. Choć okazuje się, że niektórzy na miejsce punktu, gdzie można przyjąć szczepionkę, wybierają na przykład puste powierzchnie handlowe, to są i tacy, których pomysły okazały się bardziej trafione.

Drakula zaprasza na szczepienie przeciwko covid-19
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 17 sierpnia 2021

Jak zachęcić do szczepienia?

Na przykład przez spojrzenie na szczepionki w sposób nieco humorystyczny, zaskakujący. A także przez dawanie możliwości zaszczepienia tam, gdzie ludzie faktycznie chcą przychodzić.

Jak uprościć formalności przed szczepieniem? Formularz onlineJak uprościć formalności przed szczepieniem? Formularz onlineAnna Malinowska

- Najbardziej rozsądne, łatwe i logiczne miejsca, w których można umieścić centra masowych szczepień, są często nieco nudne. Puste powierzchnie handlowe, puste centra konferencyjne, duże budynki użyteczności publicznej i istniejące ośrodki zdrowia są, co zrozumiałe, pierwszymi miejscami, do których zwracają się urzędnicy służby zdrowia — czytamy na portalu ABC News.

Na pomoc przychodzi... Drakula

Tymczasem, ponieważ zainteresowanie szczepieniami wyhamowało, co dotyczy nie tylko Polski, w wielu krajach świata szuka się alternatyw do placówek medycznych czy zakładów pracy.

I tak do programu szczepień przyłączył się między innymi zamek Bran w Transylwanii, znany wszystkim jako zamek Drakuli.

NFZ: Będzie więcej mobilnych zespołów szczepiącychNFZ: Będzie więcej mobilnych zespołów szczepiącychAnna Malinowska

Rząd Rumunii ogłosił, że chce zaszczepić 10 milionów mieszkańców do września, w tym miałby pomóc właśnie legendarny Drakula.Za darmo można zwiedzić wystawę średniowiecznych narzędzi tortur i zaszczepić się. Co ciekawe akcja dotyczy nie tylko mieszkańców Rumunii, ale każdego obywatela Unii Europejskiej.

Szczepionki do wyboru

Nie trzeba się umawiać na wizytę, Pfizerem lub Johnson&Johnson można zaszczepić się "z marszu". To osoba szczepiona decyduje, który z preparatów chce przyjąć.

Szczepienia przeciw covid-19 w McSzczepienia przeciw covid-19 w Mc'Donald's. Kupon na darmowy posiłek gratisMonika Świetlińska

- Harmonogram pozostaje niezmieniony, realizujemy szczepienia tylko w weekendy. Dostęp do centrum szczepień nie jest uwarunkowany wizytą w Zamku Bran — informuje Bran Draculas Castle.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!