Szczepienia przeciw covid-19 w Mc'Donald's. Kupon na darmowy posiłek gratis

To opcja na zachęcenie do szczepienia przez amerykańską korporację z branży gastronomicznej. W Polsce mamy 435 restauracji tej sieci — połowę mniej niż w USA w 1966 roku. I to właśnie tam gigant barów szybkiej obsługi daje klientom taką możliwość.

Szczepienia przeciw covid-19 w Mc'Donald's. Kupon na darmowy posiłek gratis
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 16 sierpnia 2021

Współpraca z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego

W Stanach Zjednoczonych Ameryki zaszczepiło się około 50% mieszkańców kraju. Tak jak w Polsce, to niewystarczający wynik, by osiągnąć odporność zbiorową. Dlatego w San Francisco w niektórych lokalizacjach można otrzymać za darmo szczepionkę i wybrane posiłki.

Absurdalny pomysł ministerstwa. Będzie zakaz wyjść do McDonald’s podczas szkolnych wycieczek?Absurdalny pomysł ministerstwa. Będzie zakaz wyjść do McDonald’s podczas szkolnych wycieczek?Michał Górecki

- McDonald's współpracuje z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego, aby oferować szczepienia w ponad 70 restauracjach w całym stanie, w tym w 30 klinikach typu pop-up (od red. kliniki tymczasowe, powstałe w celu zaszczepienia klientów) w obszarach o dużym natężeniu ruchu i dobrze widocznych w północnej Kalifornii — przekazała amerykańska stacja ABC7, flagowa stacja sieci telewizyjnej ABC na Zachodnim Wybrzeżu USA.

Darmowa szczepionka, darmowe jedzenie

Stacja powołuje się także na informacje, które opublikował McDonald's w mediach społecznościowych: — Osoby, które przyjmą szczepionkę w McDonald's, otrzymają również kupon na jeden darmowy posiłek z menu w podziękowaniu za wzięcie udziału w szczepieniu.

NFZ: Będzie więcej mobilnych zespołów szczepiącychNFZ: Będzie więcej mobilnych zespołów szczepiącychAnna Malinowska

Sieć barów szybkiej obsługi zaznaczyła, że nie wymaga ubezpieczenia zdrowotnego. Szczepionkę mogą przyjąć wszyscy.

Pracownicy sieci zaszczepieni do 27 września

Tymczasem 11 sierpnia McDonald's poinformował również, że obowiązkowym szczepieniem będą objęci również jego pracownicy.

- W ostatnich tygodniach duże firmy, w tym Alphabet, Google, Uber i Facebook przekazały, że wszyscy ich amerykańscy pracownicy muszą zostać zaszczepieni, aby wejść do biur — przekazał Reuters.

Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?Jak zgłosić pracowników na szczepienia w miejscu pracy?Mikołaj Frączak

Do tej listy dołączył McDonald's, informując, że opóźni powrót pracowników do swoich biur co najmniej do października. Firma oczekuje, że pracownicy przyjmą szczepionkę najpóźniej do 27 września.

Jest to wynik polityki szczepień, jakiej oczekuje nowojorska giełda, do której sieć należy i NBCUniversal.

- Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych podała, że ​​od 13 września każdy, kto ma dostęp do parkietu na 11 Wall Street, będzie musiał zostać w pełni zaszczepiony przeciwko koronawirusowi — podał Reuters. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!