Działkowcy z unijnym wsparciem. Jeszcze można składać wnioski

Trzeci etap przyjmowania wniosków w ramach projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” zakończony. Kolejne można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 września 2022 roku. 

Działkowcy z unijnym wsparciem. Jeszcze można składać wnioski
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 września 2022

Rodzinne Ogrody Działkowe ze wsparciem unijnym

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca na swojej stronie internetowej do składania wniosków o granty przez stowarzyszenia ogrodowe powołane wyłącznie w celu zakładania i prowadzenia tzw. Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Dokumenty należy dostarczyć do właściwych terytorialnie oddziałów regionalnych ARiMR. Można to zrobić zarówno osobiście, jak również przez internet (ePUAP) oraz za pośrednictwem poczty. 

Wnioski od stowarzyszeń są przyjmowane w cyklach miesięcznych. I tak między 30 maja a 30 czerwca do ARiMR dotarło do oceny 112 wniosków. Między 1 a 31 lipca – 118, a między 1 a 31 sierpnia ponad 100. 

Czy można zbudować domek na działce rekreacyjnej?Czy można zbudować domek na działce rekreacyjnej?Michał Górecki


Wsparcie dla działkowców. Kto może składać wnioski o grany?

Zgodnie z przyjętymi zasadami, do ubiegania się o przyznanie grantu są zarejestrowane w KRS stowarzyszenia ogrodowe, które zostały powołane w celu zakładania oraz prowadzenia popularnych w Polsce Rodzinnych Ogrodów Działkowych. 

Co ciekawe, w ramach konkursu, każdy podmiot (stowarzyszenie) może złożyć więcej niż jeden wniosek. Warto jednak pamiętać, że konkretny Rodzinny Ogród Działkowy może ubiegać się o pomoc tylko jeden raz. 

Ile pieniędzy dla działkowców?

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, „wartość grantu dla jednego ROD-u wynosi nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 100 tys. zł i musi dotyczyć inwestycji na częściach wspólnych. W przypadku ROD, w którym liczba działek indywidualnych przekracza 400, maksymalna wartość grantu ustalana jest jako iloczyn liczby działek oraz kwoty 250 zł. Nie może jednak wynieść więcej niż 150 tys. zł”– napisano w komunikacie. 

Wykaz rodzajów inwestycji, które Rodzinny Ogród Działkowy może zrealizować ze wspomnianych grantów, jest szczegółowo określony w regulaminie konkursu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!