fb

Dziecięcy Telefon Zaufania z funkcją czatu internetowego

Coraz częściej dzieci oraz młodzież potrzebują wsparcia psychologicznego. Sprawdzoną formułą jest telefon zaufania, który pomógł już w wielu kryzysowych sytuacjach. Jaki jest numer na Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka?

Dziecięcy Telefon Zaufania z funkcją czatu internetowego
  • Anna Malinowska
  • /
  • 17 stycznia 2022

Dziecięcy Telefon Zaufania – numer

Ministerstwo Edukacji i Nauki promuje na swoich stronach internetowych Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Pod numerem 800 12 12 12 – dzieci, młodzież oraz ich rodzice, czy opiekunowie mogą otrzymać darmowe wsparcie psychologiczne od profesjonalistów. 

 

Telefon zaufania z funkcją czatu

Z komunikatu dowiadujemy się, że pomoc można uzyskać także za pośrednictwem czatu internetowego. Niezależnie od formy jaką wybierze osoba potrzebująca wsparcia, pomoc jest całkowicie anonimowa. Zarówno telefon jak i czat działają siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. 

Aby skorzystać z czatu wystarczy wejść na stronę https://czat.brpd.gov.pl/.Tam na potrzebujących czekają eksperci z takich dziedzin jak prawo, sprawy socjalne, edukacja, wychowanie oraz zdrowie.

Czat może być skuteczną i bardzo naturalną formą kontaktu. Tym bardziej, że spora część młodych ludzi preferuje kontakt tekstowy i częściej wybiera komunikator niż tradycyjną rozmowę telefoniczną.

Harmonogram dyżurów Telefonu Zaufania

Harmonogram dyżurów jest dostępny na stronie https://czat.brpd.gov.pl/. Informacje na temat czatu oraz Dziecięcego Telefonu Zaufania można znaleźć m.in. na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?
podatki

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i podróżujesz po krajach Unii Europejskiej? Jeśli tankujesz lub kupujesz towary na fakturę, możesz wystąpić o zwrot zagranicznego podatku. Jak odliczyć VAT...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!