Sfotografował kobietę w przebieralni. Nie spodziewał się konsekwencji

Policja z Łodzi zatrzymała 25-latka, który miał zrobić zdjęcie kobiece w przebieralni. Do zdarzenia doszło na jednej z pływalni w Łodzi. Za taki czyn prawo przewiduje surową karę. Jaką?

Sfotografował kobietę w przebieralni. Nie spodziewał się konsekwencji
  • Anna Malinowska
  • /
  • 27 stycznia 2022

Skandaliczne zachowanie 25-latka

Sprawę 25-letniego mężczyzny, który miał zrobić zdjęcie kobiecie w przebieralni zgłosiła sama pokrzywdzona. Do zdarzenia doszło 22 stycznia 2022 roku. Z zeznań 20-letniej kobiety wynikało, że jeden z klientów łódzkiego kąpieliska wsunął rękę z telefonem do sąsiedniego boksu przebieralni i wykonał zdjęcie. Z relacji młodej kobiety wynika, że zauważyła telefon. Po przebraniu wyszła i poczekała przed drzwiami przebieralni. Na jej prośbę o wyjaśnienia, mężczyzna jedynie się zaśmiał – relacjonowała pokrzywdzona policjantom. 

Fotografie z ukrycia

Kobieta nie dała za wygraną. Świadoma swoich praw 20-latka wezwała ochronę obiektu oraz policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, 25-latek nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić swojego skandalicznego zachowania. Jednocześnie przyznał się do winy.

Organizujesz kulig? Możesz zapłacić 2,5 tysiąca mandatu!Organizujesz kulig? Możesz zapłacić 2,5 tysiąca mandatu!Mikołaj Frączak

Jaka kara za rejestrowanie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody?

Prawo jest tutaj jasne i klarowne. Artykuł 191a Kodeksu karnego dotyczący naruszenia intymności seksualnej. Zgodnie z literą §1 Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. §2 precyzuje, że ściganie takiego przestępuje na wniosek osoby pokrzywdzonej. 

Mężczyzna usłyszał już zarzut utrwalania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!