Organizujesz kulig? Możesz zapłacić 2,5 tysiąca mandatu!

Samochód, linka, opona lub sanki – to przepis na z pozoru fantastyczną, jednak w rzeczywistości bardzo niebiezpieczną zabawę. Policjanci bez taryfy ulgowej podchodzą do tego typu pomysłów. Przekonał się o tym niedawno 20-latek z Podkarpacia.

Organizujesz kulig? Możesz zapłacić 2,5 tysiąca mandatu!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 stycznia 2022

Kulig za samochodem

W poniedziałkowe przedpołudnie policja odebrała zgłoszenie o tym, że na terenie szkoły w Dubiecku (Podkarpackie), ktoś zorganizował kulig. Kierowca audi ciągnął za swoim samochodem oponę, na której siedział nastolatek. Skierowany na miejsce patrol potwierdził, fakt urządzania niebezpiecznej zabawy. 

Niebezpieczny kulig na terenie szkoły

Jak czytamy w informacji przygotowanej przez zespół prasowy podkarpackiej policji, 20-latek urządził kulig swojemu 14-letniemu znajomemu. Wjechał na teren szkoły swoim audi. Do auta podpiął oponę i w ten sposób woził nastolatka.Całą sytuację zauważyła z okna nauczycielka. Kobieta zadzwoniła na policję, mówiąc, że kiedy kierowca wszedł w zakręt, chłopiec spadł z opony, uderzając w murek. Na szczęście 14-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Został oddany pod opiekę rodziców” – czytamy w relacji policji. 

3,5 tysiąca mandatu dla… kierującego hulajnogą3,5 tysiąca mandatu dla… kierującego hulajnogąMikołaj Frączak

Jaki mandat za kulig za samochodem?

20-latek szybko pożałował swojego pomysłu. Kierowca audi będzie musiał zapłacić bardzo wysoką grzywnę. Policja zakwalifikowała jego zachowanie, jako stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób poza drogą publiczną. W związku z tym nałożono na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Policja zwraca uwagę, że tego typu zabawa, może doprowadzić do tragedii. Znane są przypadki, w których kulig za samochodem lub ciągnikiem rolniczym kończył się poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią. Czasem chwila nieuwagi, prędkość, konieczność hamowania lub ukryta pod śniegiem nierówność, mogą doprowadzić do dramatycznego w skutkach wypadku. 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!